We Wrocławiu odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Roślin!

0
669
To będzie świetne wydarzenie dla miłośników roślin. Zdjęcie: pixabay.com

3 października w Krzywym Kominie wszyscy pasjonaci zieleni, miłośnicy natury i dobrego wzornictwa będą mogli wybierać piękne rośliny i unikalne akcesoria. Dla tych bardziej wymagających organizatorzy przygotowali warsztaty, dzięki którym praktycznie wgłębią się w świat roślin. 

Festiwal Roślin, jak sama nazwa wskazuje będzie niesamowitym doświadczeniem dla wszystkich miłośników roślin, ale organizatorzy zapewniają, że zapraszają każdego. Osoby, które nie znają się dobrze na kwiatach i uprawie roślin dzięki temu festiwalowi na pewno odnajdą w sobie ogrodnika. 

Czytaj: Wrocław: nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi od września

Warsztaty będą poświęcone temu jak pielęgnować kwiaty, będą spotkania z ogrodnikami i florystami. Oni będą radzić i doradzać co zrobić, kiedy coś niedobrego dzieje się z naszymi kwiatami, a nam brak pomysłu, jak przywrócić im dawny blask – mówi Wiola Król z fundacji Open Mind. 

Możliwa będzie także zamiana roślin. Jeżeli ktoś ma ich w domu za dużo, albo w drugą stronę – chce wzbogacić lub urozmaicić swoją kolekcję, podczas festiwalu będzie miał świetną możliwość wyboru i wymiany. 

To będzie ciekawe miejsce, to również oznacza, że chcemy mieć inaczej i jeszcze więcej zieleni, we własnych domach – dodaje Król.

Podczas festiwalu, będzie można wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniami, jak dbać o rośliny. Będą to bardzo przyjemne dni dla miłośników zieleni i natury. 

Festiwal potrwa od 12 do 18 października, a wstęp jest całkowicie bezpłatny. Zapraszamy wszystkich!

Czytaj: We wrocławskim zoo urodziły się małe kapibary. Są przeurocze!