We Wrocławiu aplikacja pokaże wolne miejsca postojowe

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Ta darmowa aplikacja ma ułatwić parkowanie we Wrocławiu. Aplikacja „Parkdots” wskazuje wolne miejsca postojowe dla autokarów i dla osób niepełnosprawnych. To projekt Bartka Skrzyńskiego, niedawno zmarłego dyrektora Biura „Wrocław Bez Barier”.

Można już korzystać z darmowej aplikacji, która ułatwia życie kierowcom autobusów i osobom niepełnosprawnym, pokazując im, gdzie są wolne miejsca parkingowe. Wszystkie wiadomo dzięki specjalnym detektorom, zamontowanym na miejscach parkingowych:

Po najechaniu samochodu na takie miejsce postojowe, detektor wysyła informacje do platformy wymiany danych, a później dane te trafiają szybko do aplikacji. Kolorem zielonym w aplikacji oznaczono wolne miejsca parkingowe, a czerwonym zajęte – mówi Robert Bednarski z biura Smart City. W aplikacji zobaczymy też zdjęcia miejsca parkingowego.

- Advertisement -

W systemie uwzględniono 220 miejsc parkingowych. Aplikacja działa zarówno w trybie online, jak i offline oraz jest dostępna w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. 

Czytaj: We Wrocławiu powstanie automatyczna myjnia pociągów PKP Intercity

Mariusz Kędzierski, mieszkaniec Wrocławia, jest posiadaczem karty, która umożliwia parkowanie na miejscach dla osób z niepełnosprawnościami. Uważa, że aplikacja będzie mu bardzo przydatna:

Mimo tego, że Wrocław jest miastem, gdzie tych miejsc naprawdę jest sporo, to nas też jest całkiem sporo i te miejsca często trzeba wyszukiwać. Mam kilka stałych na których parkuję, ale nie o wszystkich człowiek wie, także przyda się taka ściąga – mówi pan Mariusz.

Justyna Kryszkiwicz, przewodniczka miejsca, która współpracuje z kierowcami autokarów mówi, że w czasie pandemii autokary nie mają problemu z parkowaniem. 

Pandemia pokrzyżowała nam plany, więc tych turystów jest niewiele. Autokary nie muszą korzystać obecnie z tej aplikacji, ponieważ miejsca dla nich stoją puste.

Aplikacja „Parkdots” to zarazem jeden z ostatnich projektów Bartka Skrzyńskiego, niedawno zmarłego dyrektora Biura „Wrocław Bez Barier”, który walczył o to, aby aplikacja służyła też osobom z niepełnosprawnościami.

Czytaj: Olga Tokarczuk rezygnuje z tytułu honorowego obywatela Dolnego Śląska