Wchłonięty przez piekło – zwiedzający wpadł w dzieło sztuki i trafił do szpitala.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Anish Kapoor najczęściej kojarzony jest z chicagowską fasolką, znaną również jako Cloud Gate. Rzeźba odbija zniekształconą panoramę miasta oraz niebo. Cieszy się dużą popularnością wśród turystów, którzy wykorzystują lustrzane właściwości instalacji i robią nietypowe zdjęcia.

Artysta lubuje się w oryginalnych rozwiązaniach, tworzy kontrowersyjnie – jego prace dotykają tematyki religii czy seksualności.  Kapoor tworzy również performance, w których liczy się integracja z widzem. Czasem jednak przechodzi ona najśmielsze oczekiwania artysty.

fot: źródło

W Muzeum Sztuki Współczesnej Fundaçao de Serralves w Porto około sześćdziesięcioletni Włoch wpadł w jedno z dzieł Kapoora. „Descent Into Limbo” czyli „zejście do otchłani” to instalacja, na którą składa się stworzona w wyjątki sposób czarna dziura.

Sprawia wrażenie zwykłego, płaskiego koła na podłodze – głęboka czerń wydaje się w pełni dwuwymiarowa. Efekt iluzji został osiągnięty dzięki użyciu materiału Vantablack, który pochłania 99,965% światła.

- Advertisement -

Wykorzystanie najczarniejszej ze znanych substancji sprawiło, że ujrzenie przepaści stało się niemożliwe.Prawdopodobnie dlatego też zwiedzający chciał spróbować stanąć na – wydawać by się mogło – namalowanym kole.

Praktycznie rzecz biorąc, mężczyzna wpadł do głębokiego na 2,5 metra otworu. Teoretycznie – zszedł do piekła.

https://www.instagram.com/p/BluzEQUgMAI/?tagged=descentintolimbo

Sztuka wychodzi na ulicę – Vans x Muzeum Van Gogha – przeczytaj o wyjątkowej kolekcji ubrań.

Upadek skończył się wizytą w szpitalu, a  „Descent Into Limbo” zostało wyłączone z wystawy Anisha Kapoora. Na szczęście obrażenia mężczyzny nie okazały się poważne.

Muzeum zapewnia, że ponowne otwarcie ekspozycji „Descent Into Limbo” odbędzie się jak tylko będzie to możliwe. Obecnie trwa ustalanie, w jaki sposób doszło do wypadku.

Dzieło Kapoora nie było w żaden sposób ogrodzone, jednak liczne ostrzeżenia powinny zniechęcić zwiedzających do zbliżenia się do instalacji. Czy muzeum powinno zaostrzyć środki ostrożności?

Sprawdź dobre wiadomości na f7dobry.com

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Źródło: theartnewspaper.com