Doskonałe propozycje na jesienny weekend- poznaj 10 najlepszych miast!

0
788

Jesień nie bez powodu została nazwana najbardziej kolorową porą roku. Zamiast siedzieć w domu i narzekać – wybierz się na weekendową wycieczkę! A warto, ponieważ ceny w tym okresie są o wiele niższe niż w czasie sezonu. Miejsca wypoczynku nie są zatłoczone, więc zrelaksujesz się i zwiedzisz wiele pięknych miejsc, nie tracąc czasu i nerwów na przeciskanie się przez tłum wczasowiczów. 

Z każdym rokiem jesień jest coraz piękniejsza. Wszystko dzięki sprzyjającej ciepłej aurze i niewielkiej ilości opadów. Jesienią podróże nabierają kolorów. Wykorzystaj wolne weekendy na zwiedzanie miast. Przedstawiamy listę 10 miast, które się do tego idealnie nadają.

Intensywny, pełen wrażeń weekend

Czy kogoś należy długo namawiać na weekendowy wyjazd? Nie sądzę. Takie wyjazdy pozwalają naładować baterie, zapomnieć na chwilę o problemach dnia codziennego, zresetować się, nie trzeba wydawać majątku i co najważniejsze – nie musisz wykorzystywać urlopu, bo podróżujesz w weekend.

Zatem gdzie warto się wybrać? 

Najnowsze badanie przeprowadzone przez WeekenGO (aplikacja dla osób udających się na city-break) służy radami.

Stworzono listę 100 najlepszych miast, idealnych na weekendowy wyjazd dla osób w każdym wieku i dla każdego – dla rodzin z dziećmi, dla podróżujących samotnie, dla milenialsów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy Twoje miasto stworzyło listę „Wysoka jakość życia”? – f7city.pl

Pod uwagę wzięto:

  • bezpieczeństwo
  • ruch uliczny
  • dostępność zakwaterowania
  • atrakcje

Przedstawiamy najlepszą dziesiątkę! 

10. Madryt

Zdjęcie: pixabay.com

Wszystko dzięki licznym barom tapas Madryt zajął tak wysokie miejsce w rankingu – podaje WeekenGO.

9. Barcelona

Zdjęcie: pixabay.com

Wyjątkowa architektura, plaże, nocne życie – znajdzie się wiele powodów, dlaczego akurat Barcelona jest tak często wybierana na weekendowe wyjazdy. I nie zmieniły tego nawet ostatnie wydarzenia w Katalonii.

8. Monachium

Zdjęcie: pixabay.com

Stolica Bawarii jest najbardziej popularna, gdy trwa Oktoberfest. Jednak Monachium warto odwiedzić w każdym momencie. Już samo lotnisko robi niesamowite wrażenie. To trzeba zobaczyć!

7. Nowy Jork

Zdjęcie: pixabay.com

Kilkunastogodzinny lot ze stolicy Polski oraz zmiana strefy czasowej mogą co niektórych odstraszyć, ale naprawdę warto się tam wybrać chociaż jeden raz w życiu. Nowy Jork nigdy nie śpi i każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele osób twierdzi, że na dłuższą metę miasto to zaczyna być męczące, dlatego tym bardziej lepiej wybrać się na weekend. Warto zwiedzić słynne muzea i galerie oraz poczuć atmosferę miasta, w którym wszyscy chcą spełniać marzenia.

6. Amsterdam

Zdjęcie: pixabay.com

Malownicze kanały, fotogeniczne mosty, duża ilość rowerów i ta atmosfera… rozluźnienia 😉 Amsterdam jest bardzo częstym kierunkiem wybieranym na weekendowy wyjazd. Holenderskie miasto polecane jest najbardziej rodzinom z dziećmi i milenialsom.

5. Paryż

Zdjęcie: pixabay.com

To nie powinno nikogo dziwić. Stolica Francji zawsze cieszy się największym powodzeniem wśród podróżujących, zwłaszcza milenialsów. Młodzi ludzie wybierają to miasto ze względu na atrakcje muzyczne.

4. Hamburg

Zdjęcie: pixabay.com

Podróżujący najchętniej odwiedzają niemieckie miasto portowe w Hamburgu w okresie świąt Bożego Narodzenia. Świąteczny jarmark oraz bożonarodzeniowa atmosfera przyciągają tłumy w czasie weekendów.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

3. Wiedeń

Zdjęcie: pixabay.com

Na podium znalazła się austriacka stolica. Wiedeń najbardziej poleca się rodzinom. Jest wiele zielonych miejsc, wiele galerii i muzeów. No i jest bezpiecznie.

2. Berlin

Zdjęcie: pixabay.com

Na drugim miejscu znalazła się niemiecka stolica. Jednak w rankingu Berlin zajął także pierwsze miejsce w rankingu miast polecanym milenialsom. Dlaczego? Niesamowicie urozmaicony krajobraz klubowo-barowy, tolerancja dla osób LGBT i dość duże bezpieczeństwo.

1. Londyn

Zdjęcie: pixabay.com

Londyn bezapelacyjnie wygrywa ranking najlepszych miast na weekendowy wyjazd. Stolica Wielkiej Brytanii zbiera plusy za zieleń i dostępność.

Biorąc pod uwagę fakt, że w badaniu brano pod uwagę ponad 1000 miast na całym świecie, każde miasto, które znalazło się w rankingu 100 najlepszych, powinno znaleźć się na Twojej liście weekendowych wypraw!

Miasta na szczycie rankingu, takie jak Londyn, Paryż i Nowy Jork, są nie bez powodu znane, ale te miasta na samym dole rankingu, takie jak Casablanca i Belgrad, także mają wiele do zaoferowania i na pewno będzie to niezapomniana wyprawa weekendowa.

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź naszą stronę f7krakow.pl

Źródło: CNN travel