Doskonałe propozycje na jesienny weekend- poznaj 10 najlepszych miast!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Jesień nie bez powodu została nazwana najbardziej kolorową porą roku. Zamiast siedzieć w domu i narzekać – wybierz się na weekendową wycieczkę! A warto, ponieważ ceny w tym okresie są o wiele niższe niż w czasie sezonu. Miejsca wypoczynku nie są zatłoczone, więc zrelaksujesz się i zwiedzisz wiele pięknych miejsc, nie tracąc czasu i nerwów na przeciskanie się przez tłum wczasowiczów. 

Z każdym rokiem jesień jest coraz piękniejsza. Wszystko dzięki sprzyjającej ciepłej aurze i niewielkiej ilości opadów. Jesienią podróże nabierają kolorów. Wykorzystaj wolne weekendy na zwiedzanie miast. Przedstawiamy listę 10 miast, które się do tego idealnie nadają.

- Advertisement -

Intensywny, pełen wrażeń weekend

Czy kogoś należy długo namawiać na weekendowy wyjazd? Nie sądzę. Takie wyjazdy pozwalają naładować baterie, zapomnieć na chwilę o problemach dnia codziennego, zresetować się, nie trzeba wydawać majątku i co najważniejsze – nie musisz wykorzystywać urlopu, bo podróżujesz w weekend.

Zatem gdzie warto się wybrać? 

Najnowsze badanie przeprowadzone przez WeekenGO (aplikacja dla osób udających się na city-break) służy radami.

Stworzono listę 100 najlepszych miast, idealnych na weekendowy wyjazd dla osób w każdym wieku i dla każdego – dla rodzin z dziećmi, dla podróżujących samotnie, dla milenialsów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy Twoje miasto stworzyło listę „Wysoka jakość życia”? – f7city.pl

Pod uwagę wzięto:

  • bezpieczeństwo
  • ruch uliczny
  • dostępność zakwaterowania
  • atrakcje

Przedstawiamy najlepszą dziesiątkę! 

10. Madryt

Zdjęcie: pixabay.com

Wszystko dzięki licznym barom tapas Madryt zajął tak wysokie miejsce w rankingu – podaje WeekenGO.

9. Barcelona

Zdjęcie: pixabay.com

Wyjątkowa architektura, plaże, nocne życie – znajdzie się wiele powodów, dlaczego akurat Barcelona jest tak często wybierana na weekendowe wyjazdy. I nie zmieniły tego nawet ostatnie wydarzenia w Katalonii.

8. Monachium

Zdjęcie: pixabay.com

Stolica Bawarii jest najbardziej popularna, gdy trwa Oktoberfest. Jednak Monachium warto odwiedzić w każdym momencie. Już samo lotnisko robi niesamowite wrażenie. To trzeba zobaczyć!

7. Nowy Jork

Zdjęcie: pixabay.com

Kilkunastogodzinny lot ze stolicy Polski oraz zmiana strefy czasowej mogą co niektórych odstraszyć, ale naprawdę warto się tam wybrać chociaż jeden raz w życiu. Nowy Jork nigdy nie śpi i każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele osób twierdzi, że na dłuższą metę miasto to zaczyna być męczące, dlatego tym bardziej lepiej wybrać się na weekend. Warto zwiedzić słynne muzea i galerie oraz poczuć atmosferę miasta, w którym wszyscy chcą spełniać marzenia.

6. Amsterdam

Zdjęcie: pixabay.com

Malownicze kanały, fotogeniczne mosty, duża ilość rowerów i ta atmosfera… rozluźnienia 😉 Amsterdam jest bardzo częstym kierunkiem wybieranym na weekendowy wyjazd. Holenderskie miasto polecane jest najbardziej rodzinom z dziećmi i milenialsom.

5. Paryż

Zdjęcie: pixabay.com

To nie powinno nikogo dziwić. Stolica Francji zawsze cieszy się największym powodzeniem wśród podróżujących, zwłaszcza milenialsów. Młodzi ludzie wybierają to miasto ze względu na atrakcje muzyczne.

4. Hamburg

Zdjęcie: pixabay.com

Podróżujący najchętniej odwiedzają niemieckie miasto portowe w Hamburgu w okresie świąt Bożego Narodzenia. Świąteczny jarmark oraz bożonarodzeniowa atmosfera przyciągają tłumy w czasie weekendów.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

3. Wiedeń

Zdjęcie: pixabay.com

Na podium znalazła się austriacka stolica. Wiedeń najbardziej poleca się rodzinom. Jest wiele zielonych miejsc, wiele galerii i muzeów. No i jest bezpiecznie.

2. Berlin

Zdjęcie: pixabay.com

Na drugim miejscu znalazła się niemiecka stolica. Jednak w rankingu Berlin zajął także pierwsze miejsce w rankingu miast polecanym milenialsom. Dlaczego? Niesamowicie urozmaicony krajobraz klubowo-barowy, tolerancja dla osób LGBT i dość duże bezpieczeństwo.

1. Londyn

Zdjęcie: pixabay.com

Londyn bezapelacyjnie wygrywa ranking najlepszych miast na weekendowy wyjazd. Stolica Wielkiej Brytanii zbiera plusy za zieleń i dostępność.

Biorąc pod uwagę fakt, że w badaniu brano pod uwagę ponad 1000 miast na całym świecie, każde miasto, które znalazło się w rankingu 100 najlepszych, powinno znaleźć się na Twojej liście weekendowych wypraw!

Miasta na szczycie rankingu, takie jak Londyn, Paryż i Nowy Jork, są nie bez powodu znane, ale te miasta na samym dole rankingu, takie jak Casablanca i Belgrad, także mają wiele do zaoferowania i na pewno będzie to niezapomniana wyprawa weekendowa.

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź naszą stronę f7krakow.pl

Źródło: CNN travel