W tych 8. miejscach w Europie wiosna jest najpiękniejsza

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

W końcu nadeszła wiosna, ale pogoda nie jest dla nas za bardzo łaskawa. W niektórych miejscach w Tatrach kwitną krokusy, niebawem na łąkach pojawią się przylaszczki pospolite i będzie można słuchać śpiewu skowronków.

Trzeba się jeszcze uzbierać w cierpliwość do majówki, ale nadchodzące weekendy czy dłuższą przerwę świąteczną można wykorzystać na króciutki, kilkudniowy, relaksujący wypoczynek.

Poznaj 8 miejsc w Europie – tych troszkę dalszych i bliższych – gdzie wiosna jest bardzo, bardzo piękna i warto udać się tam właśnie teraz.

- Advertisement -

1. Keukenhof, Holandia

Keukenhof to ogród i jedna z największych wiosennych atrakcji Holandii. Zdjęcie: viator.com

Jest tam kolorowo, magicznie i pięknie. Holandia to kraj kwitnący tulipanami i nie powinien dziwić fakt, że warto się tam wybrać właśnie wiosną. Wyjątkowym miejscem w Holandii jest ogród Keukenhof w Lisse. To największa atrakcja tego kraju, która przyciąga co roku tysiące turystów z całego świata. W tym ogrodzie każdego roku zakwita 7 milionów kwiatów cebulowych – tulipany, żonkile, narcyzy i hiacynty. Widok jest naprawdę przepiękny!

2. Paryż, Francja

Wiosna w Paryżu to pora kwitnących parków i ogrodów, a także ciepłej pogody i miłości. Zdjęcie: pinterest.es

Jak odwiedzać Paryż, to tylko na wiosnę! Dean Martin, Frank Sinatra i Ella Fitzgerald śpiewali, że kwiecień to najpiękniejszy miesiąc na odwiedzenie Paryża. To miasto jest piękne zawsze, ale wiosną, gdy rozkwitną tutejsze wiśnie i kasztanowce, a na uliczkach pojawią się rozkładane stoliki, Paryż ma jeszcze większy czar.

3. Bałkany

Półwysep Bałkański szybko staje się jednym z miejsc do odwiedzenia w Europie … i nie bez powodu! Zdjęcie: saga.co.uk

Bałkany już dawno temu podbiły serca polskich turystów. Co roku Chorwację odwiedza kilka milionów Polaków. Nieważne czy na dźwięk słowa Bałkany myślicie tylko o Chorwacji, czy także wyobrażacie sobie Bośnię, Serbię i Macedonię – bez wątpienia to jeden z najpiękniejszych regionów w Europie, zwłaszcza wiosną. I na dodatek niedaleko Polski, więc naprawdę warto się tam wybrać.

4. Toskania i Umbria, Włochy

Kto raz odwiedzi Toskanię czy Umbrię, nigdy nie zapomni urody tych miejsc. Zdjęcie: lovefromtuscany.com

Toskania to bardzo popularny kierunek na długo wyczekiwany urlop. Małe miasteczka przyciągają wielu turystów, zwłaszcza latem. Dlatego, aby ominąć setki tysięcy turystów, warto wybrać się tam właśnie wiosną. Można wtedy na własne oczy podziwiać intensywne kolory Toskanii: żółć pół, zieleń pól i cyprysów, czerwień maków, biel i ochrę domów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pierwsza podwodna restauracja w Norwegii – f7city.pl

5. Alpy

Alpy należą do najpiękniejszych i najmniej skażonych zakątków Europy. Zdjęcie: fineartamerica.com

Nawet jeśli nie kochasz gór i wolisz morze, to warto wiosną wybrać  się w Alpy chociażby dla samych widoków, które są niesamowite! Wodospady wiosną są potężniejsze i spadają z większym hukiem, hale tworzą wielobarwny dywan, a skaliste, ostre szczyty turnie pozbywają się resztek śniegu. Obojętnie, czy wybierzecie Tatry, Alpy czy Pireneje – w każdym z tych miejsc będzie pięknie.

6. Niemcy

Warto wybrać się wiosną do Niemiec. Zdjęcie: seasonsyear.com

Niska wilgotność powietrza dociera do południowych Niemiec później niż do innych krajów Europy Zachodniej. Marzec jest tam dość zimny i zmienny. Jednego dnia jest ciepło, a drugiego nagle zimno. Prawdziwa wiosna zaczyna się tu w kwietniu, a najlepsza pogoda od maja. Za zachodnią granicą warto odwiedzić brandenburski Spreewald, Turyngię czy Saską Szwajcarię. Zamki otaczają pola kwitnącego rzepaku, a Las Turyński mieni się pięknym białym i błękitnym kolorem.

7. Anglia

Anglia to rajskie miejsca na wymarzone wakacje, zwłaszcza wiosną. Zdjęcie: quirkynomads.com

Wiosna to zawsze jeden z najlepszych sezonów na wizytę w Anglii. Wiosną możesz spodziewać się najlepszych, naturalnych krajobrazów w Wielkiej Brytanii i możesz zobaczyć wiele ekscytujących miejsc. Warto zajrzeć do Cotswolds lub Northumberlandu, aby zobaczyć, jak ceglane lub kamienne domki giną w kolorach zieleni, bieli i żółci narcyzów.

8. Estremadura, Hiszpania

Pięć z dziesięciu miast w Europie, gdzie wg Trivago.pl najchętniej odpoczywamy wiosną, leży w Hiszpanii. Zdjęcie: extremadura.com

Dla wymagających turystów, których nudzą „oklepane” kierunki polecam hiszpańską Estremadurę. To najrzadziej odwiedzany region Półwyspu Iberyjskiego. Miłośnicy nieskażonej przyrody oraz dziedzictwa historycznego będą wniebowzięci Estremadurą.

Jesteś z Poznania? Koniecznie zajrzyj do f7poznan.pl