W Turcji powstanie park ze ścieżkami między wierzchołkami drzew

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Ludzie wracają do natury i coraz częściej za nią tęsknią. Tak jak zabetonowaliśmy miasta, tak teraz rozumiemy, że życie to tylko kontakt z naturą, z zielenią. Dlatego powstaje coraz więcej parków i terenów zielonych. I choć nie jest to jeszcze trend, wkrótce będzie, nawet z innowacjami architektonicznymi.

W Stambule (Turcja) powstanie park ze ścieżkami między wierzchołkami drzew. Będzie można spacerować wśród drzew, podziwiać piękne krajobrazy i wdychać świeże powietrze. Chętnych do spacerowania na pewno nie zabraknie.

Park ten będzie miał także huśtawki i hamaki, aby móc odpocząć kilka metrów nad ziemią.

- Advertisement -

Wiele miast na świecie boryka się z problemem braku zieleni. Oczywiście tworzone są parki i tereny zielone, ale część miast jest tak zalana betonem, że aż żal patrzeć.

Stambuł jest jednym z takich miast i ze względu na brak miejsc do założenia parku, władze postanowiły stworzyć go wysoko ponad koronami drzew, aby wykorzystać przestrzeń i zapewnić spacerowiczom wspaniałe wrażenia.

Przemieszczanie się z ziemi do nieba oznacza zmianę sposobu myślenia o architekturze. To będzie prawdopodobnie pierwszy park „w powietrzu” na świecie, który niewątpliwie będzie doświadczeniem, o którym niewielu zapomni.

Czytaj: Wystarczy 20-minutowy kontakt z naturą, aby obniżyć poziom stresu

Turecka firma Bilgili Holding jest odpowiedzialna za projekt parku. Zespół technologiczny Dror był odpowiedzialny za uchwycenie pomysłu wraz z korytarzami w powietrzu.

Park powstanie 9,6 km od centrum Stambułu i będzie składał się z kilku obszarów, które wygenerują wyjątkowe wrażenia.

Będzie miejsce na odpoczynek przy wejściu do parku, potem będzie obszar zwany „Pętlą”, w którym na szczycie parku będą huśtawki i hamaki.

Pojawią się również szlaki, które całkowicie otoczą drzewa. Wszystko to powstanie w ciągu najbliższych kilku miesięcy, kiedy firma budowlana opracuje plan działania.

Źródło i zdjęcia: inspiringlife.pt

Czytaj: Wieża widokowa w Krynicy-Zdrój zachwyca turystów. Pochwał nie ma końca!