Strona główna Ciekawostki Nauka na kółkach. W San Francisco uruchomiono autobus, który pomaga w nauce.

Nauka na kółkach. W San Francisco uruchomiono autobus, który pomaga w nauce.

0
Nauka na kółkach. W San Francisco uruchomiono autobus, który pomaga w nauce.

Większość autobusów szkolnych przyjeżdża, aby zabrać uczniów na zajęcia, ale ten autobus przynosi klasę uczniom.

Autobus Samo-Determinacyjny został uruchomiony przez Szkołę Czarterową Five Keys w 2017 r. Od kilku lat podróżuje po najbiedniejszych dzielnicach w San Francisco, dzięki czemu może zaoferować mobilną klasę mieszkańcom w niekorzystnej sytuacji, szczególnie samotnym rodzicom, studentom, którzy nie mają dostępu do transportu i młodzieży, która boi się przekraczać terytoria gangów.

Autobus jest wyposażony we wszystkie zasoby: sprzęt, materiały i udogodnienia potrzebne, aby 5000 dzieci i dorosłych mogło kontynuować naukę na wyższych uczelniach. Dodatkowo w autobusie znajduje się biblioteka, biurka, dostęp do Internetu oraz miejsce do nauki i dla nauczyciela. Nauka jest tam całkowicie bezpłatna.

„Kiedy miałam 14 i 15 lat, nie mogłam chodzić do szkoły” – powiedziała Emeralda Montes, 17-letnia studentka Five Keys, która dorastała w otoczeniu przemocy gangów. „Robiłam tyle złych rzeczy, że nie mogłam chodzić do szkoły. W Five Keys różnica polega na tym, że nauka jest bardzo elastyczna. Jestem teraz zapracowaną młodą kobietą. Mam pracę i staż”.

Rena Ortiz, niedawna absolwentka, powiedziała: „Czuję się tak, jakby ten autobus bardzo mnie zmienił. Będąc w stanie wyjść z domu i zobaczyć autobus pełen edukacji – to nadzieja na kołach”.

Źródło: Five Keys

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7poznan.pl