Strona główna Społeczeństwo W Indiach posprzątano plażę z myślą o żółwiach.

W Indiach posprzątano plażę z myślą o żółwiach.

0
W Indiach posprzątano plażę z myślą o żółwiach.

Żółwiom morskim zagraża wiele czynników, niestety ostatnio najczęściej mówi się o zanieczyszczonych wodach i plażach.

W Indiach posprzątano jedną z największych plaż. Odpowiedzialny za to jest prawnik Afroz Shah, który chciał udowodnić mieszkańcom Mumbaju, że drogi morskie jak i życie na plaży jest niezbędne. Od tego czasu on i wolontariusze ręcznie zbierają śmieci na plaży Varsova.

W ciągu 85 tygodni Afroz Shah wraz z ochotnikami zebrali pięć milionów kilogramów plastiku. Po oczyszczeniu plaży linia brzegowa stała się odpowiednia do ponownego zagnieżdżenia, co doprowadziło do powrotu żółwi morskich.

W ciągu co najmniej jednego tygodnia 80 żółwi dotarło do Morza Arabskiego ze swoich gniazd. Wolontariusze spędzili wtedy noc na plaży, aby zapewnić im bezpieczeństwo i ochronić przed dzikimi psami oraz drapieżnymi ptakami.

Prawnik uczy mieszkańców wsi i ludzi mieszkających w slamsach zrównoważonych praktyk utylizacji odpadów. Jego uczniowie to głównie osoby mieszkające wzdłuż linii brzegowej.
Nie brakuje też rąk do pracy. W każdy weekend około 500 wolontariuszy gromadzi się na plaży, aby ją posprzątać. Fakt, że tylko jeden dzień w tygodniu wystarczy, aby dokonać zmian zmotywował ogromną liczbę osób.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7wroclaw.pl

Artykuł: źródło