W Dubaju powstała galeria handlowa z ogromnym ogrodem botanicznym.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Dubaj słynnie z największych i najbardziej luksusowych centrów handlowych na świecie. To tam znajduje się słynna galeria z krytym, całorocznym stokiem narciarskim. Teraz deweloper znany ze stworzenia największego na świecie ogrodu kwiatowego, stworzył kompleks handlowy, które „żyje i oddycha”.

Cityland Mall to warta 400 milionów dolarów inwestycja w zróżnicowanym sąsiedztwie Dubailand, jest uważana za „pierwsze na świecie miejsce zakupów inspirowane naturą”. Kompleks zbudowano na planie okręgu. W środku znajduje się ogród botaniczny wielkością przypominający cztery boiska do piłki nożnej. Zbudowana tam infrastruktura uwzględnia sztucznie stworzone strumienie, małe rzeczi i wyspy. Zwiedzający natkną się tam również na rzadkie gatunki drzew i kwiatowe ogrody. Aby uniknąć marnotrawstwa wody, ogród botaniczny będzie nawadniany oczyszczonymi ściekami, oraz deszczówką.

- Advertisement -

Samo centrum handlowe jest częściowo przeszklone, a na jego dachu znajdują się ogromne panele solarne, które mają zapewniać kompleksowi ekologiczne źródło energii. Wnętrza także utrzymane są w stylistyce nawiązującej do natury. Alejki i przejścia są pełne zieleni – zarówno tej prawdziwej, jak i namalowanej.

„Świetliki i fasady są wykonane z wysoce energooszczędnego szkła, które obniża koszty zasilania” – mówi Sharfuddin, dyrektor Cityland group

W „zielonym” centrum znajdzie się miejsce na ponad 300 sklepów i restauracji. 12 maja swój sklep otworzyła pierwsza fimra – międzynarodowa sieć supermarketów Carrefour. Właściciele Cityland przewidują, że wszystkie powierzchnie sklepowe zostaną wynajęte do 2020 roku.

Foto: www.popsugar.co.uk