Nowa przestrzeń z kontenerów w centrum Warszawy

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Prawie 300 kontenerów transportowych może wkrótce zyskać nowe życie jako ogromne, centrum handlowe z ogrodami i restauracjami w centrum Warszawy. Innowacyjny projekt Implant już niedługo stanie w Warszawie. 

W tym roku w sercu stolicy, przy ul. Chmielnej 75, pojawi się zespół budynków Implant, trzy-poziomowa budowla skonstruowana z 272 morskich kontenerów pozyskanych z recyclingu oraz z przeszklonych powierzchni. Budowa zakończy się w pierwszym półroczu 2019 roku.

- Advertisement -

Implant został zaprojektowany przez architekta Jakuba Szczęsnego (autora m.in. Domu Kereta, instalacji uznanej za najwęższy budynek świata). Inwestycja ta jest projektem firmy Nowa Epoka Handlu.

Model Implant, wzorowany na istniejących już projektach, takich jak np. BoxPark w Londynie, czy ArtBox w Bangkoku, będzie miał powierzchnię użytkową liczącą ponad 10 tys.m2 przy ul. Chmielnej 75, a do dyspozycji najemców oddanych zostanie blisko 5 tys.m2 powierzchni użytkowej i przekształci to miejsce w jeden z z największych na świecie kompleksów kontenerowych. Sam trzy-poziomowy obiekt zostanie złożony z 272 kontenerów, zapewniających ponadprzeciętne nasłonecznienie i elegancję.

Kompleks został podzielony na trzy strefy:

  1. gastronomiczna – z wydzieloną powierzchnią restauracyjną;
  2. handlowo-usługowa – z niewielkimi butikami przede wszystkich polskich projektantów;
  3. hala eventowa – przeznaczona na wydarzenia społeczne i kulturalne. Będzie można uczestniczyć w warsztatach, wystawach, koncertach i spotkaniach autorskich.

Bary i restauracje będą znajdować się na parterze trzypiętrowego budynku, podczas gdy sklepy i inne usługi będą umieszczone na wyższych piętrach.

IMPLANT przy Chmielnej 75 – widok ogólny Foto: Nowa Epoka Handlu

Chcemy, aby IMPLANT oprócz celów komercyjnych pełnił również funkcje społeczne i był ważnym miejscem wydarzeń kulturalnych. To projekt absolutnie unikalny i pierwszy tego typu w Polsce. Przykładamy wielką wagę do wyboru najemców i firm partnerów, z którymi będziemy współpracować. IMPLANT to nasze dziecko i chcemy, aby inwestycja realizowała założenia na których opiera się pomysł. Budujemy przyjazne lokalnej społeczności miejsce, z którego oferty chce się korzystać, bo nad aspekty komercyjne przedkładamy takie zagadnienia, jak atmosfera, charakter miejsca czy otwarcie na pomysły i potrzeby lokalnej społeczności. To nie nasze miejsce. To wspólne miejsce, które dzięki swojej różnorodności stanie się żywą częścią tkanki miejskiej – mówi Łukasz Koziński – Prezes spółki Nowa Epoka Handlu.

Implant ma na celu rewitalizację niegdyś kwitnącego obszaru, który został wypatroszony podczas II Wojny Światowej i od tego czasu stara się powrócić do dawnego blasku. Oprócz rewitalizacji obszarów miejskich, projekt wprowadzi bardzo potrzebną zieleń w otwarte tereny i pionowe zielone ściany.

Jak podaje nowawarszawa.pl „Przestrzeń inwestycji będzie składała się z powierzchni typu pop – up store i zaplanowana została dla około 80 najemców. Dzięki elastycznemu podejściu inwestorów w kwestii umów najmu, każdy z przedsiębiorców będzie mógł negocjować dogodny dla siebie okres, na jaki chce podpisać umowę, dopasowany do oczekiwań i rodzaju prowadzonej działalności”.

Trzy-poziomowy obiekt składający się z 272 kontenerów i przeszklonych powierzchni zapewni Warszawiakom rozrywkę w niespotykanym dotąd klimacie.

Źródło i zdjęcia: inhabitat.com

Przeczytaj także: Henning Larsen został nagrodzony za apartamenty Wave w Danii – f7city.pl

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow.pl
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie zaglądaj do f7sport.pl