Strona główna Gwiazdy Vogue świętuje pierwsze urodziny!

Vogue świętuje pierwsze urodziny!

0
Vogue świętuje pierwsze urodziny!

Minął rok odkąd w Polsce pojawił się kultowy magazyn modowy. Z tej okazji Vogue organizuje festiwal, podczas którego odbędzie się szereg debat, warsztatów, wystaw, projekcji filmów o modzie.

Pierwsza polska okładka kultowego magazynu modowego wzbudziła szereg kontrowersji. Zachmurzone niebo nad Pałacem Kultury, Anja Rubik i Małgosia Bela przy czarnej wołdze – pomimo początkowo negatywnych emocji ta okładka z pewnością przejdzie do historii. Pałac Kultury, który pojawia się na okładkowym zdjęciu, jest zarówno miejscem, w którym odbędzie się Festiwal Vogue. Symbolicznie łączy się z początkami magazynu. Redakcja zapowiada, że wnętrze Kinoteki zmieni się w przestrzeń pełne wystaw i warsztatów, a każde z planowanych przedsięwzięć będzie miało związek z modą, sztuką i kulturą. W wydarzeniach może wziąć udział każdy – bilet wstępu stanowi najnowszy numer magazynu.

fot: źródło

Gościem specjalnym festiwalu jest Ellen von Unwerth. Modelka i fotografka zaistniała w 1989 roku po wykonaniu sesji dla marki Guess – pozowała jej nieznana wówczas Claudia Schiffer. Sesja stała się przełomem w karierze obu kobiet, zaś Ellen von Unwerth obecnie jest czołowej klasy fotografką. Podczas festiwalu Vogue opowie o słynnych sesjach, kampaniach i teledyskach. Odbędzie się także pierwsza w Polsce wystawa prac artystki.

 

Będą miały miejsce również spotkania z redaktorami i dziennikarzami, który skupią się na powstawania pisma. Projektanci porozmawiają o sukcesie Mody Polskiej. Nie zabraknie światowej klasy osobistości – pojawi się Fabrizio Viti, dyrektor artystyczny obuwia u Luois Vuitton. Projektant weźmie udział w dyskusji o rzemiośle i powrocie do dawnych technik. Natomiast kosmetyczka takich gwiazd jak Anna Wintour czy Uma Thurman opowie o makijażu na Oskarową galę.

Przeczytaj: W Los Angeles trwa pierwszy wegański Tydzień Mody.

Uczestnictwem w festiwalu Vogue chwalą się również influencerzy. Jessica Mercedes nie posiadała się z radości podczas wczorajszych relacji na Instagramie, gdy ogłaszała fanom, że otrzymała zaproszenie od magazynu. Razem z Horkruks, Joanną Kuchtą i kilkoma innymi popularnymi blogerkami poprowadzi panel dyskusyjny. „Kim są współcześnie influencerzy i jak budują swój wizerunek?” – czy uda im się odpowiedzieć na to pytanie?

Kobieca moda w centrum stawia kobiety. Stąd też temat praw kobiet w modzie również zostanie poruszony – jedną z gwiazd, która zajmie się tą stroną mody będzie Anja Rubik. Modelka poprowadzi także panel „Oczyścić oceany”, w który nagłaśnia problem zanieczyszczeń największych zbiorników wodnych na świecie. Planowane dyskusje mają szeroki zakres tematyczny – o respektowaniu środowiska naturalnego, o zrównoważonej modzie i o silnych kobietach porozmawiają osobistości z kręgu świata mody.

Festiwal odbędzie się w weekend 16 i 17 lutego. Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na stronie Vogue.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl