Tysiące nowych roślin i drzewa przy alei Wielkopolskiej

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

17 drzew i ponad 4000 nowych roślin pojawiło się przy alei Wielkopolskiej. Powstała też nowa ekologiczna nawierzchnia, stanęły nowe ławki i kosze na śmieci. 

Spacerowicze już zauważyli zmiany przy alei Wielkopolskiej. Zasadzono 17 kasztanowców białych, a między drzewami zasadzono 3000 tysiące nowych roślin. Wiosną będzie tam bardzo pięknie, gdy rozkwitnie tam barwinek. 

Pojawi się tam również ponad 1000 traw, wydmuchrzycy. To interesująca trawa ozdobna, której charakterystyczną cechą są dekoracyjne liście o niesamowitym, niebieskawym ubarwieniu. To odporny i trwały gatunek, który wypełni przestrzeń wokół drzew i krzewów, co stworzy w tym miejscu oryginalną kompozycję roślinną.

- Advertisement -

Czytaj: Dwa nowe zawody od września 2022 r. Szkoła w Poznaniu będzie kształcić jako pierwsza w Europie

Wykonano też rekultywację 4794 m2 ścieżki. Nawierzchnia została wykonana z naturalnego kruszywa. Ekologiczne rozwiązanie będzie wymagać szczególnej konserwacji w pierwszych latach. Zarząd Zieleni Miejskiej okresowo będzie zagęszczać ścieżkę, co ostatecznie ma wpłynąć na jej stabilizację. To naturalne podłoże przepuszcza wodę z opadów, jednak w czasie, kiedy grunt jest zamarznięty i przepuszczalność jest znacznie ograniczona, nawierzchnia może sprawiać wrażenie „grząskiej”. Plastyczność jest naturalną cechą tego ekologicznego podłoża.

Prace projektowe odnośnie tego miejsca rozpoczęły się już w 2019 roku. Przebudowa zakończyła się wraz z końcem 2021 roku. Koszt inwestycji wraz z projektem wyniósł ponad 740 tys. złotych. 

Czytaj: Ranking najlepszych liceów i techników w Poznaniu