Dwa nowe zawody od września 2022 r. Szkoła w Poznaniu będzie kształcić jako pierwsza w Europie

0
408
Zdjęcie: Pixabay

W roku szkolnym 2022/2023 ruszą dwa nowe zawody. Będą to: monter konstrukcji targowo-wystawienniczych i technik obsługi przemysłu targowo-wystawienniczego. Szkoła w Poznaniu będzie pierwszą w Europie, kształcącą w tych zawodach. 

Nowe zawody będą nauczane w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu.

Utworzenie i wprowadzenie do klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego 2 nowych zawodów: monter konstrukcji targowo-wystawienniczych (na poziomie branżowej szkoły I stopnia) oraz technik obsługi przemysłu targowo-wystawienniczego (na poziomie branżowej szkoły II stopnia i technikum), a także rozpoczęcia edukacji w tych zawodach, wyszedł od członków Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

Czytaj: Pociągiem z Poznania do Paryża!

Projekt pod nazwą Monter EXPO, jest tworzony przy współpracy Zespołu Szkół Budowlano Drzewnych w Poznaniu.

Uczniowie, którzy zdobędą w procesie kształcenia kwalifikacje, będą mogli pracować w firmach zajmujących się techniczną obsługą targów, konferencji, eventów, ale również koncertów oraz innych wydarzeń o charakterze artystycznym.

Jak mówi dyrektor ZSB-D Tomasz Szłapiński, województwo wielkopolskie stanowi jeden z najsilniej rozwiniętych rynków targowych w Polsce. 

W Wielkopolsce działa wiele firm, które z sukcesem, także na arenie międzynarodowej, projektują i budują stoiska targowe. Przykładem może być „najbardziej prężny krajowy ośrodek targowy” – Międzynarodowe Targi Poznańskie – Grupa MTP.

Polska Izba Przemysłu Targowego – PIPT ma też tutaj swoją siedzibę.

Więcej informacji o projekcie Monter EXPO i nowych zawodach pojawi się w drugiej połowie stycznia 2022 roku. 

Czytaj: Poznań najbardziej zakorkowanym miastem w 2021 roku!