Strona główna Ciekawostki Tancerze sfotografowani na ulicach Nowego Jorku wyglądają jak z innego świata!

Tancerze sfotografowani na ulicach Nowego Jorku wyglądają jak z innego świata!

0
Tancerze sfotografowani na ulicach Nowego Jorku wyglądają jak z innego świata!

Nowy Jork jest ikonicznym miastem, symbolem amerykańskiego snu. Charakterystyczne ulice miasta rozbudzają w sercach marzycielską aurę wielkiego świata. Są również świetnym płótnem dla fotografii.

Zobacz też: Festiwal Ethno Port po raz kolejny w Poznaniu! 

Omar Z. Robles urodził się w Puerto Rico lecz jego kariera zaczęła kwitnąć dopiero w Nowym Jorku. Zajmujący się równolegle teatrem i fotografią, Omar zbudował charakterystyczny język wizualny fotografując tancerzy wykonujących niesamowite akrobacje i piruety na tle miejskiej dżungli.

W swojej pracy fotograficznej odnajduje dużo podobieństw do teatru. Trafnie zauważa, że obydwa medium są niesamowitymi formami komunikacji niewerbalnej. Jednak skłania się ku fotografii ceniąc ją z podtrzymywanie historii, mniejszą jej efemeryczność. W swoich pracach wykorzystuje ciało performerów do maksimum, dzięki czemu stają się eleganckimi uczestnikami krajobrazu wielkiego miasta. 

Omar współpracuje z tancerzami największych szkół baletowych na świecie, w tym z American Ballet Theatre, Dance Theatre of Harlem czy Ballet Concierto De Puerto Rico. Wiele z wykonanych przez niego portretów powstało w deszczu, co dodatkowo wzmacnia klimat pokazany na odbitkach.

Zobacz też: Warszawa w top wegańskich miastach świata! 

Wciąż poszerzająca się kolekcja jest różnorodna a zarazem spójna. Teatralne pozy przybierane przez fotografowanych artystów mocno kontrastują z codziennością ulicy, dzięki czemu wybrzmiewają nawet mocniej. Zachęcam do zapoznania się z innymi projektami Omara na jego stronie internetowej. Nowy Jork w jego oczach to przepiękny spektakl.

źródło: mymodermet

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7warszawa.pl