Trwa konkurs na maskotkę Igrzysk Europejskich

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Smok wawelski, obwarzanek a może owieczka Janina? W tym przypadku ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Ruszył konkurs na maskotkę Igrzysk Europejskich, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie.

W poniedziałek w Krakowie ogłoszony został konkurs na maskotkę Igrzysk. Wybór maskotki, która będzie symbolem dużej imprezy to z pozoru igraszka, ale tak naprawdę jest to bardzo ważna decyzja. Symbolika w sporcie ma kluczowe znaczenie. Maskotka – o ile trafi w gusta kibiców – sprawia, że pamięć o imprezie żyje jeszcze wiele miesięcy po zakończeniu sportowej rywalizacji.

W konkursie mogą wziąć tylko dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat. Forma prac jest dowolna.

- Advertisement -

– To może być projekt graficzny, rysunek, nawet jakaś wyklejanka. Najważniejszym założeniem konkursu na maskotkę jest zaproponowanie projektu, który najlepiej odda specyfikę wydarzenia oraz charakter i kolory naszego regionu – mówi Patrycja Czak z komitetu organizacyjnego Igrzysk Europejskich.

Konkurs będzie się składał z trzech etapów, a zwycięzca otrzyma:

  • wejście na ceremonię otwarcia i ceremonię zamknięcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 wraz z maskotką,
  • bilety VIP na ceremonię dla rodziny (maksymalnie 4 osoby),
  • pakiet oficjalnych gadżetów IE2023, 
  • spersonalizowaną maskotkę, która zainspirowana zostanie projektem.

Przewidują także gadżety dla pierwszych stu osób, które przyślą swoje prace. Będą to upominki związane z Igrzyskami Europejskimi.  Igrzyska Europejskie to dwanaście dni sportowej rywalizacji na najwyższym europejskim poziomie.

Impreza odbędzie się na przełomie czerwca i lipca 2023 roku. Gospodarzami Igrzysk będą miasto Kraków i Województwo Małopolska. 

Czytaj: Nowe punkty wypożyczania rowerów elektrycznych od września

– Ta maskotka będzie mieć ogromny impakt na nasze działania wizerunkowo-komunikacyjne. Ona pojawi się na breloczkach, w materiałach prasowych, social mediach, aplikacji mobilnej i na plakatach. Także ona będzie zagrzewać kibiców do kibicowania – dodaje Czak.

– Gdybym był dzieckiem, sam chętnie wziąłbym udział w konkursie, kto by nie chciał ? – przekonuje prezes Komitetu Organizacyjnego, Marcin Nowak. – Często nie docenia się roli maskotki, a często to właśnie ona pozostaje w pamięci jako ślad po wspaniałej imprezie sportowej. Jesteśmy przekonani, że młodzi kibice wywiążą się z zadania na piątkę i zostaniemy zasypani wspaniałymi projektami. A jeden z nich zostanie na końcu zrealizowany – dodaje.

– Oddając jej koncepcję w ręce naszych najmłodszych kibiców, chcemy pokazać, że Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 to wydarzenie łączące nie tylko kibiców, ale i wszystkie pokolenia. Trzymamy kciuki za uczestników konkursu i już nie możemy doczekać się projektu, który najlepiej odda specyfikę wydarzenia i niezwykły koloryt naszego regionu – mówi Nowak. 

Czytaj: In vitro w Krakowie – miasto dopłaci do programu

Konkurs trwa od 1 września od godz. 12:00 do 30 września 2022 r. do godz. 12:00. Projekt/rysunek powinien zostać przesłany na adres siedziby spółki Igrzyska Europejskie Sp. z.o.o lub na maila konkurs@ie2023.pl wraz z wypełnionymi formularzami stanowiącymi załączniki do regulaminu.