Tauron Arena Kraków szykuje atrakcje na zimę

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Co powiecie na lodowisko na świeżym powietrzu i jedyny w Małopolsce tor curlingowy na parkingu podziemnym? Takie atrakcje szykuje dla Was Tauron Arena Kraków. A już w ten piątek ruszy kiermasz, podczas którego lokalni producenci będą oferować świąteczne pyszności.

Projekt Arena Garden, który dwa lata temu był naszą odpowiedzią na pandemię Covid-19 i zachętą dla wszystkich do spędzania czasu na zewnątrz, udało się w tym roku po raz pierwszy zrealizować z naszymi partnerami także jesienią oraz zimą” – mówiła podczas poniedziałkowej konferencji prasowej prezes zarządu Areny Kraków Małgorzata Marcińska. Dodała, że atrakcji będzie wiele, a już za kilka dni będzie można zobaczyć Arenę Garden w zimowym wystroju.

Powstanie lodowisko na świeżym powietrzu przy hali widowiskowo-sportowej od strony Parku Lotników Polskich. Będzie ono czynne od 3 grudnia 2021 roku do końca lutego w godzinach 9:00-21:00. 

- Advertisement -

Wszyscy użytkownicy będą mogli korzystać z przebieralni do zmiany obuwia wraz z szafkami, toalet oraz wypożyczalni sprzętu: łyżew, kasków i „pingwinków”, dla tych, którzy nie czują się pewnie na lodzie. 

Dzieci i młodzież szkolna z Krakowa będą mogli w dni powszednie w wybranych godzinach korzystać z lodowiska za darmo dzięki współpracy z Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Krakowa. 

Bezpłatny wstęp będzie możliwy za okazaniem legitymacji szkolnej. Dzieci do lat 12 będą mogły jeździć na lodowisku wyłącznie z opiekunem.

Czytaj: Justin Bieber wystąpi w TAURON Arenie Kraków!

Kolejną atrakcją będzie tor curlingowy. 

To będzie pierwsze i na co najmniej kilka lat jedyne takie miejsce w Krakowie i Małopolsce” – mówiła Agnieszka Wojtysiak, rzecznik prasowy Krakowskiego Klubu Curlingowego. Dodała, że curling to sport, którego może spróbować każdy niezależnie od wieku, kondycji, płci, sprawności, a w Krakowie od ponad 18 lat działa Klub Curlingowy.

Na podziemnym parkingu hali powstaną dwa tory: jeden mniejszy, drugi pełnowymiarowej długości. Tory będą dostępne od wtorku do piątku w godzinach 14:00-22:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10:00-22:00. 

Będzie się można pobawić na dwa sposoby. Pierwsze zajęcia będą biletowane dla indywidualnych użytkowników, którzy pod okiem instruktora będą bawić się z innymi graczami, a drugie zajęcia będą w formie rezerwacji toru na wyłączność dla grup zorganizowanych. Uczestnicy będą mieli zagwarantowany sprzęt curlingowy i niezbędne akcesoria do wspólnej zabawy. 

Gdy zgłodniejecie będzie mogli się udać do Arena Garden Food Market, gdzie pojawi się nowe, zimowe menu. 

Mamy hot dogi premium, kaszankę z opiekanymi ziemniaczkami, bułkę ze sznyclem i wiele innych potraw. W myśl zasady: +weźże wyluzuj+ chcemy, żeby krakowianie korzystali z tej strefy niezależnie od pory roku” – mówił wiceprezes firmy Meta S. A. Piotr Ślusarek.

Czytaj: 17. Krakowski Bieg Sylwestrowy – zapisy 2021

Powstanie też specjalna ścianka z hasłem „Winter is here” do robienia zdjęć. Będą tam choinki, światełka i zimowe akcenty, aby zdjęcia były fenomenalne.

W piątek w Arenie Garden ruszy także Kiermasz Świąteczny. Lokalni rzemieślnicy przygotowali dla mieszkańców Krakowa same pyszności i ciekawe rzeczy. Będzie można zakupić wyroby czekoladowe, świece i zabawki. W budce z grillem będzie można zakupić gotowe produkty na święta: pierogi, barszcz, zupę grzybową, domowy pasztet, sałatki świąteczne oraz smakołyki: sernik i piernik. 

W najbliższy weekend 4-5 grudnia w Arena Garden odbędą się warsztaty ozdabiania pierniczków świątecznych. W niedzielę będzie można spotkać się z Mikołajem, będą animacje i zabawy ruchowe w godzinach 13:00-15:00 oraz pokaz świateł o godzinie 17:00. 

Organizatorzy przyjmują zgłoszenia na wręczanie prezentu dzieciom przez Mikołaja od rodziców mailowo na adres booking@arenagarden.pl. W treści trzeba wpisać imię i wiek dziecka, swoje imię oraz telefon kontaktowy.