Betlejem Poznańskie 2021 oficjalnie otwarte!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Już pomału wszyscy zaczynamy odczuwać cudowną przedświąteczną atmosferę. Od 20 listopada mieszkańcy Poznania i okolic mogą podziwiać piękne Betlejem Poznańskie. 

Betlejem Poznańskie wystartowało 20 listopada. Pomimo wciąż trwającej pandemii, Poznaniacy będą mogli wspólnie wprowadzać się w wyjątkowy, świąteczny nastrój. 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu za każdym razem przyciąga wielu mieszkańców Poznania, jak i okolicznych miejscowości, a nawet turystów. Wiele atrakcji sprawi, że od razu poczujemy magię świąt. Na długo zapamiętacie czas spędzony w tym miejscu. 

- Advertisement -

Sercem poznańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie, jak w ubiegłych latach, Plac Wolności. Chociaż powstały dwie dodatkowe lokalizacje: Rynek Łazarski i Park Kasprowicza przy Arenie. 

Dzisiaj o godzinie 17:00 odbędzie się rozświetlenie choinki miejskiej i otwarcie Jarmarku na Starym Rynku.

Jarmark obfitować będzie w program wydarzeń kulturalnych m.in. występy artystyczne, atrakcyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz wydarzenia charytatywne. 

Facebook

Czytaj: 27 grudnia będzie świętem państwowym upamiętniającym Powstanie Wielkopolskie

Z pewnością jedną z ciekawszych atrakcji Poznańskiego Betlejem jest Christmas Silent Disco. Zakładamy wtedy na uszy słuchawki, z których dobiegają świąteczne piosenki. To naprawdę świetna zabawa! W tym roku Christmas Silent Disco odbędzie się 18 grudnia o godzinie 18:00. 

W dniach 10-12 grudnia odbędzie się Ice Festiwal Poznań. Tym razem lodowe zmagania zagoszczą w Parku Jana Kasprowicza (Arena). Po rocznej przerwie ponownie na żywo zobaczymy, jak powstają niepowtarzalne rzeźby.  W dwóch konkurencjach zmierzy się aż 24 uczestników z niemalże całego świata. 

Niemal codziennie na dzieci czeka coś zupełnie nowego. Będzie można spotkać się ze Świętym Mikołajem. 

Na dzieci codziennie czeka coś zupełnie nowego – w tym spotkanie ze Świętym Mikołajem, spotkanie z Elzą i Olafem czy spotkanie z Balonową Wróżką oraz Elfem. 

Będą też nowe świąteczne iluminacje, które będą nawiązywać do poznańskich legend: „O poznańskich koziołkach”, „O rogalach świętomarcińskich”, „O krawcu z Chwaliszewa”, „O królu kruków” oraz „O pustelniku z Muszej Góry”. 

Jarmark Bożonarodzeniowy – Betlejem Poznańskie potrwa do niedzieli, 26 grudnia 2021 roku. 

Czytaj: Pociągiem z Poznania do Paryża!