Strona główna Imprezy Otwarcie lata nad poznańską Wartą!

Otwarcie lata nad poznańską Wartą!

0
Otwarcie lata nad poznańską Wartą!

Poznańskie lato zapowiada się wyjątkowo intensywnie. Koncerty na powietrzu, kina plenerowe i liczne wystawy. Jednak jeśli chcecie wybrać się na coś odrobinę z innej beczki, przeczytajcie o Festiwalu Światła.

Zobacz też: Dziady polsko-japońskie w Instytucie Grotowskiego.

„Festiwal Światła nad Wartą & Parada Sobótkowa” to niezwykłe wydarzenie nad Wartą w Poznaniu, które w noc przesilenia letniego połączy ze sobą dwa żywioły – OGIEŃ i WODĘ. Zaproszeni na festiwal liczni artyści, muzycy i animatorzy zaprezentują w przestrzeni nad Wartą swoje niepowtarzalne instalacje oraz muzyczne projekty w duchu pradawnych symboli.

Wydarzenie rozpocznie Parada Sobótkowa, która jak co roku przypłynie z brzegów Wildy na Cypel nad Wartą. Tuż przed zachodem słońca będziemy mogli podziwiać niezwykłe instalacje symbolizujące atrybuty poszczególnych osiedli w barwnym korowodzie „łodzi” z poznańskimi wodniakami i kajakarzami na pokładzie.

Na trasie festiwalu czekają na was wizualno-muzyczne „przystanki”, które połączone będą ze sobą świętojańską opowieścią, czerpiącą swoje inspiracje z odległych czasów, tradycji i symboli. Dla najmłodszych uczestników festiwalu przygotowane będą atrakcje w postaci konkursów oraz animacji takich jak: wróżby, plecenie wianków, malowanie twarzy, a także poszukanie skarbu. Kwiat paproci kwitnie raz w roku. To od was zależy, czy wpadniecie na jego trop. Daj się uwieść magii światła i kolorów. Poznaj moc ognia i wody. Spotkajmy się 22 czerwca nad Wartą!

INFORMACJE:

Start: Amfiteatr w Parku Stare Koryto Warty
Godziny otwarcia – Start: 20.30 / Koniec 23.00

ARTYŚCI (m.in.): Teatr z Głową w chmurach / Noriaki / Drum Work
INSTALACJE: Fireshow / UV painting / Liquidacje (Liquid Light Show) / Graffiti / Mapping oraz wiele innych atrakcji, w tym również dla najmłodszych
PARTNERZY: .wju / Visual Rent / KontenerART / Mobilny Dom Kultury Wilczak / Ogród Szeląg / Sea-Adventure / Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej / Przystań Kowale

Jeśli chcesz wziąć udział w Paradzie Sobótkowej na Warcie 22 czerwca 2019 wyślij zgłoszenie mailem na adres: paradasobotkowa@gmail.com
Wybierz opcję dla siebie: 
1. Tramwaj wodny. Zarezerwuj miejsce. Napisz do nas. Polecane dla rodzin z dziećmi. AKTUALIZACJA: PULA WOLNYCH MIEJSC WYCZERPANA.
2. Własną łodzią motorową, kajakiem, SUP-em lub inną jednostką pływającą. Zgłoś swój udział do 21 czerwca.
3. Wynajmij kajak albo łódź motorowodną. Zgłoś swój udział.
Polecamy wypożyczalnie na Szelągu bądź w Przystani Poznań.

Harmonogram Parady ??:
– 18:30: Zbiórka uczestników (Plaża Wilda)
– Prezentacja Sobótkowych Instalacji nadwarciańskich osiedli
– Bębny – Drum Work
– Magia Ognia w wykonaniu artystów ze Spin Projekt
– Wyplatanie Wianków
– 20:30: Oficjalny start Parady plaża Wilda (na wysokości Łazienek rzecznych)
– 21:30: Zakończenie Parady w Starym Porcie (Cypel Warty)

UDZIAŁ W WYDARZENIACH JEST DARMOWY

Zobacz też: Festiwal Ethno Port po raz kolejny w Poznaniu! 

źródło: Miasto Poznań

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7warszawa.pl