Stoki narciarskie na Dolnym Śląsku otwarte!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Już za 3 dni w ośrodku Zieleniec Sport Arena zostanie zainaugurowany nowy sezon narciarski. Zaśnieżony początek zimy w górach umożliwił świetne przygotowanie stoków. W sobotę, dokładnie o godzinie 9:00 zostanie otwarta większość kolei i wyciągów wraz z całą narciarską infrastrukturą. 

Już 7 listopada w wyższych partiach Karkonoszy była piękna zima. W innych górach w województwie dolnośląskim również był śnieg, który zwiastował nadchodzącą zimę. 

Miłośnicy sportów zimowych zniecierpliwieni wyczekiwali rozpoczęcia nowego sezonu. I oto nadchodzi. Już w tym tygodniu na Dolnym Śląsku wyciągi zostaną oficjalnie otwarte. Jako pierwszy startuje Zieleniec.

- Advertisement -

Choć nigdy w Zieleńcu na warunki, jakie stwarza nam aura, nie narzekamy, w tym roku wszystko przebiega zaskakująco pozytywnie – mówi Grzegorz Głód, menedżer zielenieckich stacji. – Całkiem pokaźne mrozy, jakie notujemy pod Orlicą od kilku dni, pozwoliły na uruchomienie armatek i rozpoczęcie naśnieżania. Ale ostatnio Zieleniec nawiedziły też dość silne opady śniegu, dzięki czemu udało nam się przygotować trasy i z optymizmem spoglądać w nadchodzące dni. Decyzja mogła być więc tylko jedna – 4 grudnia stratujemy! 

Otwarcie skoków narciarskich w Zieleńcu odbędzie się 4 grudnia, jednak już 3 grudnia będzie można odwiedzić to miejsce, kiedy to od 9:00 do 16:00 będzie czynna kolej 4-osobowa ośrodka Diament oraz znajdujące się blisko wypożyczalnia sprzętu i szkoła narciarska. 

4 grudnia ruszą prawie wszystkie koleje oraz kilka wyciągów talerzykowych i taśmowych, których jest aż 31 w Zieleńcu. Otwarcie o godzinie 9:00, a zamknięcie o 21:00. Dokładny rozkład jazdy na najbliższy weekend oraz kolejne dni zostanie ogłoszony w drugiej połowie tygodnia. 

Czytaj: Wracają Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Także 4 grudnia pod Orlicą rozpoczną prace wszystkie szkoły narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu. Zapełnione już są hotele, pensjonaty i kwatery. W weekend ruszy także większość punktów gastronomicznych. 

Możecie zakupić karnet online, do czego jeszcze przed przyjazdem do Zieleńca zachęcają przedstawiciele stacji. Karnet ten umożliwia korzystanie ze wszystkich 31 kolei i wyciągów. 

Czytaj: Jechali z sercem dla pacjenta. Trasę z Gniezna do Wrocławia pokonali w niecałe 2 godziny!