Słyszeliście o Dolinie Skrzatów?! Takie magiczne miejsce istnieje naprawdę i to pod Łodzią!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij


Florentynów pod Parzęczewem, to miejscowość położona około 30 km od Łodzi i jednocześnie Dolina Skrzatów! Jeśli jesteście gotowi przebyć skrzacią przygodę wśród lasów, pól, mchu, paproci, jeleni, dzików i saren to nie zastanawiajcie się długo! Spakujcie najpotrzebniejsze rzeczy i wyruszcie odpocząć w totalnie magicznym i ekologicznym miejscu!

fot. źródło 
Dolina skrzatów to pomysł wybitnego i niesamowicie kreatywnego człowieka, który swoją pasją i zamiłowaniem do natury chce zarażać innych ludzi! Skrzatolog – bo tak na siebie mówi założyciel Skrzaciej Doliny prywatnie jest pedagogiem, animatorem rękodzielnikiem, pisarzem i twórcą gier (zarówno planszowych jak i terenowych). Prowadzi on również badania nad Skrzatami Słowiańskimi, których najstarsze dzieje sięgają 2000 lat p.n.e. i są  bardzo interesujące. Dolina Skrzatów jest swego rodzaju odpowiedzią na „Skrzaty” autorstwa Willa Huygen’a – holenderskiego autora książek dla dzieci .
W Dolinie Skrzatów odnajdziemy mnóstwo figur, domów, uliczek, mostków, drabinek, które tworzą scenografię z życia Skrzatów. Wszystko to jest oczywiście wypełniane magicznymi skrzacimi opowieściami Skrzatologa i jego całej równie przepełnionej pasją rodziny.
Opowieści o Skrzatach wywodzą się z tradycji słowiańskich plemion, wiedźm czy wiedźminów.  Skrzacia wioska powstała, by ludzie mogli uciec, choć na chwilę od zgiełku miasta i świata kariery do miejsca, w  którym docenią każdy swój oddech i zaczną obserwować świat, naprawdę ich otaczający.
Odwiedziny w skrzaciej wiosce to nie tylko świeże powietrze i dobra zabawa, to także ogromna dawka pożytecznej wiedzy, którą Skrzatolog przekazuje swoim słuchaczom. Organizowane są tutaj liczne zajęcia edukacyjno – przygodowe dla każdego od lat 4 do 99+ . Skrzacia Dolina uczy i bawi jednocześnie,  jej celem jest również edukacja ekologiczna zarówno tych najmłodszych odwiedzających jak i dorosłych, którym bez wątpienia potrzebne są takie lekcje.
W 2018 roku sezon na Skrzaty niestety już się zakończył, ale od 27 kwietnia 2019 roku odrodzi się na nowo, tak jak odradza się przyroda.
Dziś za to możesz pomóc Skrzaciej Dolinie w tworzeniu kolejnych wspaniałych figur, ekspozycji i powiększaniu całego eko parku. Każdy chętny może wspomóc finansowo Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kulturalno – ekologicznego oraz rehabilitacji Skrzacia Dolina!
Jesteś z Łodzi? Patrz także F7ŁÓDŹ

fot.źródło
Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się tutaj