Sezon morsów rozpoczęty. Gdzie skorzystasz z zimnej kąpieli we Wrocławiu?

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Właśnie rozpoczął się ulubiony miesiąc morsów. Zazwyczaj w listopadzie następuje rozpoczęcie sezonu. I tak właśnie będzie w tym roku w Kopalni Wrocław – Strefa Wakacji w Paniowicach pod Wrocławiem. Już za kilka dni morsy będą mogły wykąpać się w zimnej wodzie po raz pierwszy. 

Morsowanie jest coraz bardziej popularne z każdym rokiem. Aby zaspokoić potrzeby morsów Kopalnia Wrocław – Strefa Wakacji zaprasza wszystkich chętnych do siebie. Już 7 listopada w niedzielę odbędzie się rozpoczęcie sezonu morsowania i będzie dostępnych wiele wydarzeń dla fanów zimnych kąpieli.

Spotykamy się o 10:00 na plaży przy beachbarze, gdzie oficjalnie rozpoczniemy sezon morsowania. Chcemy, aby formuła morsowania była w tym roku troszkę inna niż tradycyjna, żeby nie było to zwykłe morsowanie. Zależy nam, żeby każdy kto wchodzi do wody robił to z intencją, czyli pomyślał o czymś, skupił się na czymś – dlaczego to robi. Niektórzy będą walczyć ze swoimi słabościami, niektórzy z ograniczeniami – mówi Damian Terka z Kopalni Wrocław – Strefa Wakacji w Paniowicach pod Wrocławiem.

- Advertisement -

Czytaj: Gdzie polecimy zimą z Wrocławia? Nowy rozkład lotów

Żeby nie było nudno organizatorzy wydarzenie podkreślają, że społeczność morska, poza kąpielą w zimnej wodzie, może liczyć na dodatkowe atrakcje. 

– Po wyjściu z wody dla chętnych na dodatkowe wrażenia dostępna będzie beczka z lodem oraz gorąca bania. Oczywiście w barze będziemy serwować gorącą czekoladę, kawę, herbatę oraz kiełbasy, z którymi będzie można udać się do ognisk i zasiąść przy nich, ogrzać się – dodaje Damian Terka.

Wszystkie informacje na temat wydarzenia w Kopalni Wrocław – Strefa Wakacji znajdziecie tutaj. 

Korzyści z morsowania

Morsowanie to samo zdrowie. Zwiększa się odporność człowieka, poprawia się wydolność układu sercowo-naczyniowego oraz polepsza się ukrwienie skóry. Dodatkowo niektórym alergikom zmniejszają się objawy alergii, a osoby z problemami dermatologicznymi nie muszą długo czekać na pozytywne skutki korzystania z lodowatej wody. 

Czytaj: Światowy koncern zainwestuje w fabrykę pod Wrocławiem. Szukają ludzi do pracy