Lotnisko w Krakowie ze znacznym wzrostem liczby podróżnych

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

W październiku z usług lotniska Kraków Airport skorzystało około 446,4 tys. pasażerów. To dobry wynik w porównaniu do października z 2019 roku, nastąpił wzrost o 43%. Jeszcze lepiej prezentuje się wynik w porównaniu do października 2020 roku, nastąpił wzrost o 207%. Łącznie od początku tego roku lotnisko obsłużyło prawie 2,2 mln osób. 

Prezes krakowskiego lotniska Radosław Włoszek powiedział we wtorek, że dobre październikowe statystyki to znak, że pasażerowie wybierają transport lotniczy nie tylko w letnie miesiące. 

Cała branża lotnicza i turystyczna ufa, że tym samym systematycznie powraca do Małopolski i Krakowa ruch biznesowy, pielgrzymkowy, naukowy, a także tak ważne dla naszego regionu tzw. city break” – wskazał prezes.

- Advertisement -

Czytaj: Dodatkowy trzeci pas na autostradowej obwodnicy Krakowa

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczny obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. 

Przez pandemię koronawirusa przez cały 2020 rok lotnisko w Krakowie obsłużyło o 69% mniej pasażerów niż rok wcześniej – blisko 2,6 mln osób. W tym roku liczba podróżujących pasażerów na lotnisku w Krakowie rośnie z miesiąca na miesiąc – łącznie od początku tego roku roku port obsłużył 2 181 467 pasażerów. 

Pod koniec października dostępny jest nowy zimowy rozkład samolotów. W ofercie lotniska z Krakowa znalazły się 123 regularne połączenia do 94 portów lotniczych. 

Czytaj: Najstarsza na świecie pianistka pochodzi z Krakowa