Strona główna Ciekawostki Ruszył druk 50 domów dla biednych rodzin.

Ruszył druk 50 domów dla biednych rodzin.

0
Ruszył druk 50 domów dla biednych rodzin.

Rok temu po raz pierwszy wydrukowano mały, przytulny i przede wszystkim zdolny do zamieszkania dom w technice 3D.

Pierwszy dom wydrukowano w Austin, Teksasie w zaledwie 24 godziny. Teraz szefowie zaczynają budowę 50 domów, które następnie podarują biednym rodzinom zamieszkującym Amerykę Łacińską. Aby dostać dom trzeba spełnić jeden warunek.. zarabiać mniej niż 200 dolarów  miesięcznie.

Inicjatywa jest zarządzana przez firmę non-profit New Story z Doliny Krzemowej we współpracy z Icon, firmą technologiczną, która zaprojektowała specjalistyczną drukarkę 3D. Technicy spędzili rok na doskonaleniu swojego projektu, aby w końcu można było budować tanie domy, zdolne do wytrzymania trudnych warunków zewnętrznych.

„Vulcan II jest gotowy wyprowadzić się z laboratorium ICON w przyszłym miesiącu, aby rozpocząć bardzo dobrą pracę polegającą na dostarczaniu niedrogich, odpornych i godnych mieszkań na całym świecie. […] Vulcan II to pierwsza tego typu drukarka, ponieważ ma możliwość drukowania domów, w których ludzie rzeczywiście chcą mieszkać. Może być obsługiwany przez każdego, kto ma podstawowe szkolenie dzięki ulepszeniom w automatyce, mechatronice i pakiecie specjalistycznego oprogramowania.” – powiedział Icon w oświadczeniu.

Artykuł: źródło
Zdjęcia: źródło

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7sport.pl