Pierwsze sześcioraczki w Polsce narodziły się wczoraj w Krakowie!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

O Krakowie jest teraz głośno w całym kraju. To właśnie dlatego, że w tym królewskim mieście przyszły na świat pierwsze sześcioraczki w Polce. To rzadko spotykany przypadek. Według statystyk sześcioraczki  raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie.

Wielkie narodziny miały miejsce 20 maja 2019 r. (poniedziałek) w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Cztery dziewczynki i dwóch chłopców urodziło się w 29. tygodniu ciąży, jednak lekarze twierdzą że dzieci: „urodziły się w zaskakująco dobrym stanie, jak na sześcioraczki”. W porodzie brało udział około 40 lekarzy, pielęgniarek i położnych. Niemowlęta potrzebowały wsparcia oddechowego, ale z godziny na godzinę mają się coraz lepiej. Najmniejszy z noworodków waży 890 g, największy 1300 g.

- Advertisement -

Zosia, Kaja, Malwina, Nela, Filip oraz Tymon to imiona szczęśliwej szóstki. Co ciekawe, nie są to pierwsze dzieci Państwa Marców z Tylmanowej. W domu na szóstkę rodzeństwa czeka 2,5 letni brat. Pomimo, że noworodki będą musiały spędzić w szpitalu jeszcze kilka tygodni, wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Na poniższym zdjęciu znajduje się szczęśliwy ojciec szóstki (po lewej) i dziadkowie. (źródło: krakow.onet.pl)

Miasto Kraków podaruje wyprawki sześcioraczkom. W każdej z sześciu paczek znajdą się: kocyk, czapeczka, body i grzechotka – wszystkie z krakowskimi symbolami: lajkonikiem, smokiem i obwarzankami. Prezydent Jacek Majchrowski przekaże też rodzicom specjalny list gratulacyjny.

źródło: pixabay.com

Masz dzieci? Poznaj 8 zabaw, dzięki którym Twoje dziecko będzie zdrowe i silne emocjonalnie!