Poznań: Telefon Serdeczności dla seniorów, którym doskwiera izolacja!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Telefon Serdeczności działał już podczas pierwszej fali koronawirusa. Teraz miejscy urzędnicy z Poznania postanowili wrócić do tego pomysłu. Pod specjalny numer może dzwonić każdy senior, któremu doskwiera izolacja. 

Seniorzy, których przytłacza cała sytuacja związana z koronawirusem, w tym izolacja, mogą liczyć na wsparcie. Miasto specjalnie dla nich uruchomiło Telefon Serdeczności. 

To specjalna infolinia, na której można porozmawiać z pracownikami Zespołu Dziennych Domów Pomocy, którzy na co dzień współpracują z seniorami, znają ich problemy, są gotowi do udzielenia wsparcia i przydatnych informacji przez telefon.

- Advertisement -

Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-20:00. Jeden numer: 691 870 091 obsługiwany jest przez kilka osób, które pełnią dyżury.

Czytaj: Wielkopolska Solidarność apeluje do premiera o pomoc dla Portu Lotniczego Ławicy

Urzędnicy proszą również, aby zwrócić uwagę na jedną bardzo ważną kwestię.

– W sytuacji, gdy senior będzie potrzebował profesjonalnej pomocy psychologicznej (interwencyjnej), pracownicy ZDDP przekażą numer do specjalistów (w ramach aktualnie dostępnej oferty) lub przekierują połącznie do CIS lub Biura Poznań Kontakt. Tam przekierowane będą również pytania dotyczące oferty miasta dla seniorów – czytamy w komunikacie.

Urzędnicy przypominają, że seniorzy mogą w dalszym ciągu kontaktować się z pracownikami Centrum Inicjatyw Senioralnych od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00, by zdobyć informacje o dostępnej ofercie miasta i wsparciu osób starszych.

Czytaj: W Poznaniu nie będzie miejskiego Sylwestra – przez pandemię i oszczędności!