„Alicja w Krainie Czarów. Ogród Świateł” zawitała w Krakowie

0
1516
Od dziś możesz przenieść się do zaczarowanej krainy! Zdjęcie: Facebook

Dzięki efektownym instalacjom świetlnym można przenieść się w świat bajki „Alicja w Krainie Czarów” – można zajrzeć do króliczej nory czy odwiedzić Królową Kier. W ogrodzie doświadczeń mieszkańcy Krakowa mogą oglądać nową wystawę pod tytułem: „Alicja w Krainie Czarów. Ogród Świateł”. 

Każdy, kto zawita do tego ogrodu i da się porwać w podróż po metaforycznym, multimedialnym świecie Alicji, będzie podróżował świecącymi ścieżkami, poznając w trakcie tej wycieczki szalonych, nierealnych mieszkańców Krainy Czarów.

Wszystkie figury świetlne zostały otoczone multimedialnymi iluminacjami, które współgrają z dźwiękiem, obrazem i muzyką, co gwarantuje wiele wspaniałych emocji oraz niezapomnianych wrażeń – mówi Michał Chojnacki z firmy Wonderful Lighting.

Zdjęcie: Facebook

Specjalne, wyjątkowe pokazy laserowe będą się odbywały w każdy piątek, każdą sobotę i niedzielę. Niezwykłe widowisko będzie można oglądać w godzinach od 18:15 do 21:00, z częstotliwością co 30 minut. 

Chcemy zabrać mieszkańców Krakowa w niezwykłą przygodę, oderwać ich od problemów życia codziennego. W Ogrodzie Świateł znajduje się między innymi wyjątkowa 16-metrowa choinka z 30 tysiącami multimedialnych punktów LED wyświetlająca pokazy tematyczne, dwuczęściowy labirynt świetlny z 50 tysiącami lampek LED, 18 metrowy multimedialny tunel świetlny zmieniający kolory. Więcej nie chce zdradzać. Warto przyjść i zobaczyć. Ogród robi wrażenie szczególnie wieczorem, gdy wszystko pięknie świeci – mówi Robert Salisz z Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Czy to bezpieczne w porze pandemii koronawirusa? Jak najbardziej! Całe wydarzenie pełni rolę wystawy plenerowej, a wszystkie atrakcje zostały rozmieszczone na przestrzeni 6 hektarów, co oznacza, że zabawa nie wymaga bezpośredniej interakcji z żadnymi eksponatami. 

Wystawa rozpoczyna się 30 października 2020 roku, a zakończy się 28 lutego 2021 roku.

Cała wystawa Ogród Świateł zlokalizowana jest na terenie pięknego parku. Ponad 100 drzew zostało przyozdobione kolorowymi lampeczkami – efekt jak z bajki! Ciekawostką jest, że do oświetlenia wszystkich atrakcji wykorzystano ponad milion światełek Led! Przyjdź i zobacz na własne oczy.  Już teraz możesz kupić bilet na oficjalnej stronie https://ogrodswiatel.pl/

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Czytaj: Znana cukiernia w Krakowie prosi mieszkańców o pomoc. “Pomóżcie nam stanąć na nogi”