Pogoda na Wielkanoc – synoptycy zapowiadają upały. „Nad Polskę wędruje powietrze z Afryki”.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Tegoroczna Wielkanoc może być rekordowo gorąca! Czy pogoda nas zaskoczy? Synoptycy zapowiadają naprawdę wiosenną pogodę, słońce i błękitne niebo. 

Według dwóch kluczowych modeli prognostycznych –  europejskiego ECMWF i amerykańskiego GFS, w tegoroczne święta  w Wielkanoc termometry w Polsce mają pokazać nawet 20 stopni! Pogoda będzie sprzyjała spacerom i nie powinno padać.

- Advertisement -

– Nad Polskę wędruje powietrze z Afryki. Jeżeli ta prognoza się sprawdzi, to w przyszłą sobotę i niedzielę możemy liczyć na nawet nieco powyżej 20 stopni – informuje Ryszard Olędzki z Meteo ICM.

https://twitter.com/SquidAppPL/status/977537655029288961

Wiosenne i ciepłe święta mają być głównie na południu Polski. Na północy nieco chłodniej. 

Temperatury w zachodniej i południowej Polsce od piątku mają podskoczyć nawet do 18 kresek. Mieszkańcy wschodniej i centralnej części kraju będą mogli liczyć nawet na 15 stopni. Chłodniej będzie na północy kraju, tam należy się spodziewać 8-10 stopni.

Amerykański GFS wyliczył, że mieszkańcy Podkarpacia w Wielką Sobotę mogą liczyć na 22 st. C., a w Wielką Niedzielę nawet na 25 st. C. Szczególnie optymistyczne prognozy dotyczą jednak głównie południa Polski. Tam ma być słonecznie i wiosennie.

W północnej linii kraju ma być chłodniej. Podczas świąt ma być od 9 do 11 stopni. Na dodatek mogą przeważać przelotne opady deszczu.

Europejski model prognostyczny nie jest już tak optymistyczny. W sobotę 31 marca termometry mają wskazać 15 kresek, zaś w centrum 5-9 stopni. Wzrost temperatur zapowiadają na Niedzielę Palmową. Prognoza wyliczona przez ECMWF wskazuje +23 stopnie w Krakowie.

Należy pamiętać, że modele meteorologiczne nie dają 100% pewności, że będą tak wysokie temperatury. Sporządzanie prognoz w marcu i kwietniu bywa w naszym kapryśnym klimacie bardzo trudne. Mimo wszystko mamy nadzieję, że pogoda (szczególnie ducha) dopisze każdemu. Z utęsknieniem wyczekujemy wiosny oraz wyśmienitej pogody.

Zdjęcie główne: pixabay.com