Pływający dom za 5,5 mln dolarów

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Efekt cieplarniany może doprowadzić do całkowitego stopnienia lodowców, co wiązałoby się z nieodwracalnymi skutkami klimatycznymi oraz podniesieniem poziomu wody w ocenach. Jak przeżyć tę środowiskową katastrofę? Arkup LLC tworzył rozwiązanie dla najbogatszych – pływający dom.

Ekskluzywny, nowoczesny, innowatorski oraz wyjątkowo drogi. Dom, którego mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie w obliczu globalnego ocieplanie, kosztuje 5,5 mln dolarów.

Ten wyjątkowy dom został po raz pierwszy zaprezentowany podczas Miami Yacht Show i to właśnie w tym mieście pojawi się pierwszy z nich. Wybór Florydy nie jest przypadkowy – otoczona przez Ocean Atlantycki jest narażona na przykrycie przez przybywające wody. Od lat w Miami można zaobserwować tendencję do sprzedawania przybrzeżnych rezydencji i uciekania w głąb miasta z obawy przed zalaniem. Wyżej położone, dotychczas biedniejsze regiony, stały się najbardziej pożądane. Jednocześnie Miami jest miejscem, które przyciąga do siebie najbogatszych – jeśli gdzieś mają znaleźć się kupcy pływającego domu za 5,5 mln dolarów, to właśnie tutaj.

- Advertisement -

Stąd tak horrendalnie wysoka cena? Jacht jest zasilany energią słoneczną, a nie da się ukryć, że w obliczu klęski samowystarczalność stanowi spory atut. Specjalna konstrukcja umożliwia  przytwierdzenie pływającego domu do podłoża, co w pełni zabezpiecza przed porywistymi wiatrami i huraganami. Pływający dom został wyposażony także w system zbierania i oczyszczania wody deszczowej.

W jachcie można mieszkać bez obaw przed chorobą morską – jego specjalna konstrukcja wyklucza kołysanie podczas jazdy. Działanie silnika jest właściwie nieodczuwalne, a cisza i spokój nawet większe niż w standardowym domu.

fot: źródło
fot: źródło

Bez wątpienia zaletą są także wyjątkowe krajobrazy – dom posiada taras, z którego można podziwiać otoczenie, ale także przeszklone ściany, przez które rozciąga się panoramiczny widok na ocean. Wnętrze jest w pełni wyposażone; twórcy zapewniają o najwyższej jakości mebli, luksusowych dodatkach i nowoczesnym designie.

Pływający dom posiada piętro, na którym mieszczą się trzy podwójne sypialnie, co pozwala na zamieszkanie dość sporej rodzinie. Co więcej, każdej z sypialni towarzyszy oddzielna łazienka. Arkup, bo taką nazwę otrzymał dom, został stworzony z myślą o osobach, które cenią sobie luksus.

Według twórców powinien znaleźć się kupiec nie tylko na prezentowany podczas targów Miami Yacht Show dom, ale także na kilkanaście innych, podobnych. Wszystkie razem mogłyby pozwolić na stworzenie wioski pływających domów, co uchroniłoby mieszkańców przed samotnością.

Czy znajdą się chętni do zamieszkania w pływającym domu? Czy tylko bogatym uda się uchronić przed konsekwencjami globalnego ocieplenia?

fot: źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl

Artykuł: źródło