Pierwsza w pełni elektryczna, wolna od emisji łódź pasażerska zbudowana w Stanach Zjednoczonych!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Niagara Falls przygotowuje się do zastąpienia ich obecnej łodzi Maid of the Mist przez pierwszy na świecie elektryczny statek pasażerski o zerowej emisji.

Maid of the Mist przewozi około 1.6 miliona turystów każdego roku. Teraz zastąpią go dwa statki, które przewiozą podróżników do serca wodospadu Niagara.

Baterie elektrycznej łodzi będą ładować się przez 7 minut po każdej podróży do 80% pojemności, co pozwoli na maksymalną żywotność i wydajność baterii. Nowe zintegrowane statki są obecnie w budowie przez Burger Boat Company w Wisconsin. W połowie maja zostaną poddane konserwacji, a w połowie września będą gotowe do użytku.

- Advertisement -

„Maid of the Mist od ponad wieku oferuje wycieczki po słynnych wodospadach Niagara Falls i wąwozie rzeki Niagara oraz stanowi charakterystyczną atrakcję turystyczną zachodniego Nowego Jorku” – powiedział gubernator Andrew Cuomo podczas ceremonii odsłonięcia. „Nowe łodzie o zerowej emisji będą kontynuowały tę dumną tradycję, kontynuując nasze starania, aby stan Nowy Jork stał się najważniejszym, przyjaznym dla środowiska miejscem turystycznym”.  

PRZECZYTAJ TAKŻELeśny tramwaj kursował po stolicy

Komisarz stanu nowojorskiego pełniący obowiązki komisarza Erik Kulleseid powiedział: „Maid of the Mist jest wspaniałym partnerem w Niagara Falls State Park. Te nowe statki zapewniają lepsze wrażenia podczas zwiedzania, jednocześnie rozszerzając zrównoważone praktyki, które musimy dostosować, aby chronić naturalne zasoby przyciągające turystów do wodospadu Niagara i parków w całym stanie”.

Źródło: Good News Network
Zdj.: Maid of the Mist 

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7katowice.pl