Pierwsza doba bez smogu

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

fot: źródło

Wszechobecny, z dnia na dzień rozprzestrzeniający się smog, dotyka każdego z nas. Nie tylko tego, który żyje w wielkim mieście takim jak Warszawa, Kraków czy Poznań… Czas na walkę z tym, co zatruwa nas każdego dnia. Oto Pierwsza doba bez smogu.

Twórcy kampanii Pierwsza doba bez smogu, czyli Walk Creative oraz Global Compact Network Poland, poszli o krok dalej niż narzekanie na trujące powietrze. Wykorzystując jeden z największych internetowych portali społecznościowych, którym jest Instagram, zaangażowali w walkę ze smogiem…wszystkich tych, którzy mają konto na tej platformie.  W ubiegłym wieku, najpotężniejszą bronią była ta palna, a dziś, w dobie internetu i otaczających nas mass-mediów, najcięższą artylerią jest właśnie szeroko pojęty internet. Jak doskonale widać na tym przykładzie, środki masowego przekazu mogą pozytywnie wpływać na życie innych – chociażby dzięki szerzeniu pomocy (np. zbiórki na siepomaga) czy uświadamianiu nas, jak ważna jest Matka Natura. Zróbmy coś razem, dla nas wszystkich, a przede wszystkim dla Matki Ziemi, o której tak często zapominamy…

- Advertisement -

Jak dołączyć do akcji? Jeśli masz instagrama, zrobisz to bez większych problemów. Nagraj film, na którym wstrzymujesz powietrze, wrzuć go na „insta” i dodaj w opisie @wstrzymajsmog. Zobaczysz, co można zdziałać, gdy tylko nagłośni się to, co ważne…

Przeczytaj: Królowa jest tylko jedna! Która kobieta zyskała tytuł Polki stulecia?

W walkę z trującym, zabijającym nas każdego dnia powietrzem, włączyły się również polskie gwiazdy, celebryci, znane nazwiska – jakkolwiek ich nie nazwiemy, ważne jest, że DZIAŁAJĄ NA RZECZ WSPÓLNOTY I CZYSTEGO POWIETRZA. Przecież staramy się dobrze odżywiać, uprawiamy sport, dbamy o to, aby nasz wygląd był schludny i staranny, pijemy najlepsze witaminy, a zimą ubieramy ciepłe rękawiczki i grubą czapkę…po prostu o siebie dbamy! Dlaczego więc pomijamy to, co najważniejsze? Żyjemy dzięki powietrzu, które aktualnie jest w opłakanym stanie… Czy ktokolwiek z Was wiedział, że na mapie Europy, to Polska jest krajem o najgorszej jakości powietrza? „Przyczyn tego stanu rzeczy można wymienić wiele. Należą do nich m.in.: palenie śmieci, używanie węgla niskiej jakości, duża liczba samochodów w miastach. Wszystko to można zmienić, ale istnieje jeszcze jeden powód, który stoi temu na przeszkodzie. To brak świadomości. Gdyby wszyscy wiedzieli, jakim powietrzem oddychają i jak szkodliwe ono jest, na pewno dokonaliby małych zmian w nawykach, a te – pomnożone przez miliony Polaków – natychmiast poprawiłyby sytuację.” Zacznijmy działać, zanim będzie za późno.

fot: źródło

Widzisz powyższe zdjęcie? Czysty, trujący nas SMOG. Ja nie chcę takiego „krajobrazu”. Nie chcę takiego „zapachu”. Marzę o otulającej mnie zieleni, milionie drzew i nieskazitelnym powietrzu… O tym, co (jeszcze) można spotkać np. na Dolnym Śląsku:

fot: źródło

Sprawdź: f7krakow

Wierzę, że wspólnie jesteśmy w stanie poprawić jakość naszego życia. Chyba każdemu z nas zależy, aby godnie żyć…

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.