Strona główna Ukategorisert Pary Rąk wynurzających się z Canal Grande w Wenecji!

Pary Rąk wynurzających się z Canal Grande w Wenecji!

0
Pary Rąk wynurzających się z Canal Grande w Wenecji!

11 maja br. w Wenecji rozpoczał się Biennale Sztuki 2019. Lorenzo Quinn, włoski rzeźbiarz, stoi za projektem „Building Bridges”, gigantycznej rzeźby przedstawiającej pary rąk.

W 2017 roku Lorenzo Quinn zaprezentował „Wsparcie” – parę rak wynarzujących się z Canal Grande, które podtrzymywały jeden z budynków, aby podnieść świadomość społeczną na temat zmian kliamtu i ich konsekwencji.

Na tegorocznej 58. edycji Międzynarodowej Wystawie Biennale zaprezentował rzeźbę złożoną z sześciu par rąk, z których każda jest połączona w środku. Każda para ma na celu reprezentowanie jednej z sześciu wartości ludzkich – przyjaźni, mądrości, pomocy, nadziei, wiary i miłości – zapewniających terminowe celebrowanie siły tworzenia połączeń, a nie budowanie murów i barier. Trudno znaleźć lepsze miejsce niż Wenecję do „Budowania mostów”, bo taki tytuł nosi rzeźba.

Instalacja, szeroka na 20 metrów i wysoka na 15 metrów, wtapia się w krajobraz Wenecji, jako jeden z wielu mostów. Jest to największa z rzeźb Quinna.

Do przedstawienia „mądrości” wybrane zostały ręce teściowej artysty, która ma 86 lat i jego dziecka. Rzeźba jest biała tylko po to, by przypominać charakterystyczny marmur Wenecji i harmonijnie współgrać z historyczną architekturą miasta.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Najlepsze murale wykonane przez Raula Sisniega. Źródło: VanityFair

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7wroclaw.pl