Park we Wrocławiu dostanie drugie życie! Będą fontanny, ścieżki i latarnie

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Trwa przetarg na rewitalizację parku przy ul. Kolejowej we Wrocławiu. Park dostanie drugie życie i po remoncie odzyska swój dawny blask. Alejki zostaną oświetlone, a nowe miejsca ze stanowiskami na foodtrucki zachęcą do przyjścia w to miejsce, aby odpocząć i zjeść coś dobrego. A potem wszystko będzie można spalić na siłowni. Powstanie też plac zabaw dla dzieci i specjalny wybieg dla psów. Park ten ma ciekawą historię. 

Aktualnie park ten jest zaniedbany. Znajduje się on przy ul. Kolejowej we Wrocławiu. Przed wojną był dumą tego miasta. Był to piękny ogród przy kościele św. Trójcy. Zniszczono go w 1945 roku. Teraz zielony teren czeka, aż ktoś da mu drugie życie i pozwoli na nowo się odrodzić. 

Chcemy odnowić w pierwszym etapie oświetlenie, alejki, doprowadzić przede wszystkim prąd i wodę, ponieważ tam jest wiele takich obiektów wodnych jak fontanny– mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej. Zostanie przygotowane również miejsce na ogrody deszczowe. Są to miejsca zasilane woda opadową z bujną roślinnością.

- Advertisement -

Czytaj: We Wrocławiu aplikacja pokaże wolne miejsca postojowe

W I etapie pracy odnowiona zostanie południowa i centralna część parku wraz z budową ścieżek i alejek, które będą oświetlone. 

W II etapie park zostanie wzbogacony o siłownię, plac zabaw dla dzieci i prawdopodobnie wybieg dla psów. Pojawią się także nowe ławki i kosze na śmieci. Do tego wykonane zostaną nowe nasadzenia oraz doprowadzona zostanie woda i prąd do istniejących już tam fontann. 

Pierwszy etap planowo zakończyć się ma 30 czerwca 2021 roku. Szacowany koszt to 2,65 mln zł (0,6 mln z Programu Inwestycyjnego Rad Osiedla).

Drugi etap zaplanowany jest na lata 2021–2022.

Czytaj: We Wrocławiu powstanie myjnia pociągów PKP Intercity