Ostatni weekend na odwiedzenie Muzeum Motoryzacji w Poznaniu

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich powstało Muzeum Motoryzacji, w którym prezentowane są wyjątkowe zabytkowe pojazdy z całego świata. Można tam zobaczyć prawdziwe perełki.

Muzeum Motoryzacji w Poznaniu działa od lutego w Pawilonie 2 i w ten weekend będzie ostatnia szansa, aby tam pójść, bowiem 16 maja będzie zamknięcie muzeum. Zostało kilka dni, aby zobaczyć niezwykłe ekspozycje, które cieszyły się od otwarcia dużym zainteresowaniem poznaniaków. 

W muzeum można obejrzeć ponad 150 zabytkowych pojazdów z wielu stron świata. Każde pojazdy prezentowane są w specjalnie zaaranżowanych strefach, z podziałem na kraje oraz epoki.

- Advertisement -

Muzeum można odwiedzić w sobotę oraz niedzielę w godzinach 10:00 -17:00

Bilety można nabyć online na stronie: https://tobilet.pl/bilety-muzeum-motoryzacji.html

Muzeum to efekt współpracy MTP z Automobilklubem Wielkopolskim. 

Utworzenie nowego miejsca na mapie atrakcji w Poznaniu z historycznymi pojazdami było możliwe dzięki zaangażowaniu członków Automobilklubu Wielkopolski oraz Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie, z których pochodzą zgromadzone w muzeum egzemplarze. Wyjątkowe pojazdy potrzebują szczególnego miejsca, dlatego z pomocą wyszła Grupa MTP, która jako gospodarz terenu udostępniła historyczny Pawilon 2, zwany wcześniej Halą Przemysłu Ciężkiego.

– Muzeum Motoryzacji to wyjątkowa inicjatywa łącząca edukacyjny charakter związany z działalnością muzeów oraz możliwość spędzenia wolnego czasu w gronie najbliższych. Zapraszamy więc zarówno pasjonatów motoryzacji i historii, jak również rodziny z dziećmi do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca – mówi Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP.

Czytaj: Słynny bocian z poznańskiego ZOO cieszy się już wolnością

Wystawa pojazdów została podzielona na kilka stref tematycznych: zaczynając od początku masowej motoryzacji z linią produkcyjną Henry’ego Ford’a poprzez amerykańskie klasyki, wśród których wyjątkowym eksponatem jest 113-letni REO Gentelman’s Roadster aż po inne, wyjątkowe pojazdy z całego świata.

Swoje strefy mają samochody francuskie, brytyjskie i włoskie, znalazło się też miejsce na specjalnie zaaranżowaną strefę w klimacie PRL. Nie zabraknie Warszawy, Fiata 125p, 126p, Tarpana czy Żuka. W otoczeniu trzepaka, campingu i innych przedmiotów z lat 60, 70 i 80-tych tworzą wyjątkowy klimat wystawy.

W części muzeum dedykowanej naszym zachodnim sąsiadom zobaczymy podział motoryzacji na RFN i NRD, rozdzielonej murem berlińskim. Perełkami w tej części są: Mercedes W108/280SE z 1971 roku, BMW E9 z 1973 roku czy DKW F-5 z 1936 roku oraz ciekawa kolekcja trabantów.

Muzeum Motoryzacji MTP Poznań. Zdjęcie: MTP Poznań

Do muzeum zostały sprowadzone także takie samochody, jak Citroen B11(BN11)/ Sedan z 1952 roku, Citroen 2CV/Sedan z 1987 roku, a także Standard Flying 12 z dolnozaworowym silnikiem z 1939 roku. Pojazdy stanęły w strefie francuskiej, w której będzie można znaleźć również inne interesujące klasyki.

Czytaj: Primark otwiera sklep w Poznaniu

Muzeum Motoryzacji MTP Poznań. Zdjęcie: MTP Poznań

Oprócz pięknych, zabytkowych samochodów będziemy mogli obejrzeć także stare rowery, wojskowe pojazdy opancerzone oraz motocykle wykorzystywane podczas II Wojny Światowej.

To ostatni weekend kiedy można zobaczyć te cuda na własne oczy, dlatego obowiązkowo wybierzcie się do tego muzeum. 

Muzeum Motoryzacji MTP Poznań. Zdjęcie: MTP Poznań

Muzeum Motoryzacji w pawilonie nr 2 jest czynne jeszcze tylko 15 i 16 maja w godzinach 10:00-17:00. Bilety do muzeum są dostępne online na stronie www.tobilet.pl 

W trosce o bezpieczeństwo zwiedzających na terenie muzeum obowiązuje nakaz zakrywania ust oraz nosa a także dodatkowo zalecane jest skorzystanie z pojemników z płynem do dezynfekcji.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.muzeumklasykow.pl