Kraków upamiętnił Zbigniewa Wodeckiego

0
707
Zdjęcie: Twitter

Kraków upamiętnił Zbigniewa Wodeckiego. Skwer na krakowskich plantach nosi właśnie jego imię. Artysta został patronem placu przy altanie na wysokości ul. św. Marka i Westerplatte. Ale to miejsce nie zostało wybrane przypadkowo. Będzie pełnić konkretną rolę i nie tylko, aby upamiętnić wybitnego muzyka.

– Fundacja Wodeckiego przejmie to miejsce i w tej altanie będzie organizowała wydarzenia muzyczne. Poza tym, jak podkreślała rodzina jest to miejsce szczególne, w którym artysta codziennie spacerował i odprowadzał wnuki do przedszkola i szkoły – tłumaczy Jacek Majchrowski prezydent Krakowa.

Zdjęcie: Twitter

Czytaj: „Maj Równości” – Kraków chce przełamywać stereotypy

Rodzina artysty powiedziała, że doczekali się pięknego daru od miasta, dzięki któremu Zbigniew Wodecki będzie miał w ukochanym Krakowie swój zakątek, tętniący życiem.

Zdjęcie: Twitter

– Planujemy w tej altanie się intensywnie zagospodarować festiwalowo. Już w czerwcu na skwerze powinny odbyć się koncerty, zagrają oczywiście przyjaciele patrona placu. Planujemy też zabawy dla dzieci, spotkania muzyczne i mamy nadzieje, że będziemy tutaj twistować całe lato, albo przynajmniej w weekendy – mówi Katarzyna Wodecka-Stubbs, prezes Fundacji imienia Zbigniewa Wodeckiego.

Od 2018 roku w Krakowie odbywa się Wodecki Twist. Jest to festiwal poświęcony pamięci artysty.

Czytaj: Wszystkie krakowskie służby ratunkowe pod jednym numerem.