Strona główna Ciekawostki Odwiedzając Wiedeń zalecamy cofnąć się w czasie.. do samego początku!

Odwiedzając Wiedeń zalecamy cofnąć się w czasie.. do samego początku!

0
Odwiedzając Wiedeń zalecamy cofnąć się w czasie.. do samego początku!

W Wiedniu jest ponad 100 muzeów. Wśród nich są zarówno te najsłynniejsze, posiadające w swoich zbiorach znane na całym świecie eksponaty, jak i te mniejsze z oryginalnymi zbiorami. Wielkie wrażenie robi również otwarte parę lat temu.. Muzeum Świata!

 

ZOBACZ TAKŻE: 15 najniebezpieczniejszych dróg na świecie – f7city.pl

To jedno z najważniejszych i największych muzeów etnograficznych na świecie. Nie tylko pokazuje zaskakujące związki Austrii drugim krańcem świata (wiele eksponatów pochodzi
z licznych podróży arcyksiążąt z rodu Habsburgów), ale w ciekawy i nowoczesny sposób opowiada o takich miejscach jak Benin i Etiopia, Indonezja, Japonia czy o buddyjskiej wiosce w Himalajach. Po trzech latach przebudowy i renowacji, przy wiedeńskim Heldenplatz, ponownie otwarto Muzeum Świata (Weltmuseum). Muzeum ma w swoich zbiorach ponad 200 tys. pamiątek etnograficznych, 75 tys. historycznych fotografii i około 144 tys. zbiorów drukowanych o historii, kulturze, sztuce i życiu codziennym głównie narodów pozaeuropejskich.

Muzeum Świata w Wiedniu prezentuje kulturalną różnorodność ludzkości i dokumentuje bogate, historyczne, często też zaskakujące związki Austrii ze światem zamorskim za pomocą 3127 obiektów, licznych zdjęć i tablic informacyjnych. Sercem muzeum jest kolekcja pokazowa zaplanowana we współczesny sposób i nowocześnie urządzona. szczególną uwagę przyciągają zbiory brytyjskiego żeglarza, odkrywcy i podróżnika Jamesa Cooka i świetnie zachowana ozdoba głowy meksykańskiego kapłana tzw. „penacho”. Wśród eksponatów jest wiele pochodzących z licznych podróży arcyksiążąt habsburskich.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pierwsza podwodna restauracja w Norwegii – f7city.pl

Sercem muzeum jest we współczesny sposób zaplanowana i nowocześnie urządzona kolekcja pokazowa. W 14 salach wystawiane są najważniejsze części zbioru. Niejednokrotnie zaskakujące powiązanie między Austrią i resztą świata zostały ukazane za pomocą 3127 obiektów oraz licznych zdjęć i tablic informacyjnych. Sale zostały podzielone na następujące grupy tematyczne:

 • W cieniu kolonializmu
 • Benin i Etiopia Sztuka, władza i opór
 • Walka kulturowa w Wiedniu
 • Austriacka mozaika z Brazylii
 • 1873 – Japonia przyjeżdża do Europy
 • Kolekcjonerskie szaleństwo. „Cierpię na muzeomanię!” (oryginalne nagranie arcyksięcia, następcy trony Franciszka Ferdynanda)
 • Południowy Pacyfik: Spotkania z utraconym rajem
 • Orient tuż za rogiem
 • Historie z Mezoameryki (z pióropuszem „Penacho”)
 • Wioska w górach (buddyjska wioska w Himalajach)
 • Fascynacja Indonezją
 • Świat w ruchu
 • Ruszajmy do Nowego Świata
 • Nowy wizerunek – rzut oka na Chiny

Uzupełnieniem wystawy stałej w 14 salach będą regularnie przygotowywane wystawy specjalne na różne tematy. Bez wątpienia jest to jedno z najlepszych miejsc do obcowania z historią świata. Eksponaty robią wrażenie, sale są pięknie zaprojektowane, można spędzić godziny na zwiedzaniu całości. Spośród wszystkich Wiedeńskich Muzeów to jest z całą pewnością pozycją obowiązkową dla osób odwiedzających stolicę Austrii. Muzeum Świata znajduje się w ścisłym centrum Wiednia, w Pałacu Hofburg, a informacje o godzinach otwarcia, biletach wstępu itp. znajdują się pod linkiem: www.weltmuseumwien.at

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!