Darmowa nauka strzelania we Wrocławiu. Nie przegap tego!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Już niebawem odbędą się szkolenia strzeleckie dla dorosłych organizowane przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego. Każdy może w nich wziąć udział, a pieniądze nie będą żadną przeszkodą. W tym przypadku wystarczą tylko dobre chęci i chwila wolnego czasu. Sprawdź, jak się zapisać i nie zwlekaj, bo ilość miejsc jest ograniczona. 

Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało 2,5 mln złotych dofinansowania na projekt „Strzelectwo dla Każdego”. Dzięki temu 3 740 osób będzie mogło nauczyć się podstaw strzelania. A w tym roku, prawdopodobnie z racji wojny na Ukrainie, zainteresowanie takimi kursami bardzo wzrosło. 

– Zainteresowanie jest nieporównywalnie większe. Myślę, że nie uda nam się przeszkolić wszystkich chętnych – mówi Jolanta Jarczewska, koordynatorka projektu.

- Advertisement -

Szkolenie odbędzie się 21 października 2022 roku w klubie WKS Śląska Wrocław. Można się zapisać tylko i wyłącznie pod tym linkiem. Zapisy zaczną się dokładnie 14 dni przed początkiem szkolenia, więc zapiszcie sobie tę datę, bo chętnych będzie dużo. 

Czytaj: Ruszyła wypożyczalnia desek SUP!

Jeśli nie uda ci się zapisać na to szkolenie we Wrocławiu, możesz się nauczyć strzelania w innych dolnośląskich klubach strzeleckich. Szkolenie organizują również KS Barys Ząbkowice (Mościsko, 30.07.2022), KSO Świdnica (Świdnica, 06.08.2022) i SKSK ESHOT (Szczawno-Zdrój oraz Wałbrzych, 17.09.2022).

Uczestnicy będą mogli wykonać mniej więcej 350 strzałów podczas zajęć praktycznych (broń krótka i broń długa). Szkolenie obejmie 1 godzinę teorii oraz 11 godzin praktyki.

Czytaj: Wrocław: bezpłatne wycieczki z przewodnikiem przez całe wakacje

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, także kto pierwszy, ten lepszy. Zgłosić się może każda osoba powyżej 26 roku życia. Udział w szkoleniu mogą wziąć jednak tylko osoby, które są amatorami i nie mają doświadczenia z bronią.