Nowy rodzaj urlopu, który ma dotyczyć wyłącznie Warszawy.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski zgłasza nowy pomysł. Chce wprowadzić przepis, który ma dotyczyć wyłącznie Warszawy. Proponuje nowy rodzaj urlopu – urlop wytchnieniowy. 

O co dokładnie chodzi, na czym urlop wytchnieniowy ma polegać oraz ile dni wolnego mogliby brać mieszkańcy Warszawy? Tego jeszcze do końca nie wiadomo, ponieważ program Trzaskowskiego nie został jeszcze szczegółowo doprecyzowany.

- Advertisement -

Polityk Platformy Obywatelskiej w swojej dotychczasowej kadencji zgłosił kilka pomysłów, które wzbudziły duże zainteresowanie mieszkańców Warszawy. Urlop wytchnieniowy przysługiwałby przede wszystkim osobom, które sprawują opiekę nad osobami niepełnosprawnymi oraz nad osobami niesamodzielnymi.

– Walka o życie dziecka z niepełnosprawnością nie kończy się z chwilą narodzin. Ona wtedy dopiero się zaczyna. Zostawianie kobiet bez realnej pomocy wobec tak wielkiego wyzwania to przejaw zwykłej bezduszności – twierdzi Trzaskowski na warszawa.naszemiasto.pl.

Starający się o posadę prezydenta stolicy uważa, że konieczne jest stworzenie systemu wsparcia i pomocy od miasta dla rodzin, które wychowują dzieci z niepełnosprawnością. Jednym z jego elementów mają być właśnie urlopy wytchnieniowe.

– Pozwolą opiekunom odpocząć, zregenerować siły, podratować własne zdrowie w tej heroicznej walce, kiedy, jak sami mówią, na normalne życie nie ma już miejsca – twierdzi polityk PO.

Poza politykiem PO, w wyborach na prezydenta Warszawy startuje także m.in. Janusz Korwin Mikke. Niebawem swoich kandydatów przedstawią Prawo i Sprawiedliwość oraz stołeczne ruchy miejskie, które ostatnimi czasy utworzyły koalicję.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zmiany w Kodeksie pracy – szef będzie miał problem ze zwolnieniem pracownika.

Zdjęcie główne: pixabay.com