Nowy rodzaj urlopu, który ma dotyczyć wyłącznie Warszawy.

0
650

Kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski zgłasza nowy pomysł. Chce wprowadzić przepis, który ma dotyczyć wyłącznie Warszawy. Proponuje nowy rodzaj urlopu – urlop wytchnieniowy. 

O co dokładnie chodzi, na czym urlop wytchnieniowy ma polegać oraz ile dni wolnego mogliby brać mieszkańcy Warszawy? Tego jeszcze do końca nie wiadomo, ponieważ program Trzaskowskiego nie został jeszcze szczegółowo doprecyzowany.

Polityk Platformy Obywatelskiej w swojej dotychczasowej kadencji zgłosił kilka pomysłów, które wzbudziły duże zainteresowanie mieszkańców Warszawy. Urlop wytchnieniowy przysługiwałby przede wszystkim osobom, które sprawują opiekę nad osobami niepełnosprawnymi oraz nad osobami niesamodzielnymi.

– Walka o życie dziecka z niepełnosprawnością nie kończy się z chwilą narodzin. Ona wtedy dopiero się zaczyna. Zostawianie kobiet bez realnej pomocy wobec tak wielkiego wyzwania to przejaw zwykłej bezduszności – twierdzi Trzaskowski na warszawa.naszemiasto.pl.

Starający się o posadę prezydenta stolicy uważa, że konieczne jest stworzenie systemu wsparcia i pomocy od miasta dla rodzin, które wychowują dzieci z niepełnosprawnością. Jednym z jego elementów mają być właśnie urlopy wytchnieniowe.

– Pozwolą opiekunom odpocząć, zregenerować siły, podratować własne zdrowie w tej heroicznej walce, kiedy, jak sami mówią, na normalne życie nie ma już miejsca – twierdzi polityk PO.

Poza politykiem PO, w wyborach na prezydenta Warszawy startuje także m.in. Janusz Korwin Mikke. Niebawem swoich kandydatów przedstawią Prawo i Sprawiedliwość oraz stołeczne ruchy miejskie, które ostatnimi czasy utworzyły koalicję.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zmiany w Kodeksie pracy – szef będzie miał problem ze zwolnieniem pracownika.

Zdjęcie główne: pixabay.com