Nowe policyjne radiowozy w Krakowie

0
408
21 nowych radiowozów (w tym 6 nieoznakowanych) dofinansowanych przez Kraków w służbie Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Źródło: Twitter/Kraków

Policjanci w Krakowie dostali kluczyki do nowych samochodów. Wręczył im je prezydent miasta Jacek Majchrowski. Komenda Miejsca Policji w Krakowie jest bogatsza o 15 nowych radiowozów marki Toyota z napędem hybrydowym oraz o 6 samochodów osobowych nieoznakowanych. 

Bezpieczeństwo jest dla nas ważnym zadaniem. Aby policja mogła jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki, wspieramy ich nie tylko finansowo, ale także poprzez wspólne patrole czy działania w ramach programu „Bezpieczny Kraków” – mówił podczas uroczystego przekazania kluczyków prezydent Jacek Majchrowski.

Wsparcie Krakowa to nie tylko środki finansowe, ale także współpraca z miejskimi jednostkami, przede wszystkim strażą miejską oraz Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – podkreślał podczas spotkania insp. Zbigniew Nowak, Komendant Miejski Policji w Krakowie.

Czytaj: Wiele zimowych atrakcji w Tauron Arenie Kraków

Miasto Kraków co roku wspiera służby, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców. Tegoroczne dofinansowanie do radiowozów to kwota 1 mln 100 tys. zł. Policjanci w Krakowie od 2003 roku otrzymali od samorządy blisko 300 samochodów służbowych. 

Koszty związane z funkcjonowaniem policji są pokrywane z budżetu państwa, ale Kraków dofinansowuje jej działania.

Czytaj: Justin Bieber wystąpi w Krakowie!