Poznańska Cicha Noc na placu Wolności już w tę sobotę!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Już po raz siódmy wszyscy będący w ten weekend w Poznaniu będą mogli zaśpiewać wspólnie znaną na całym świecie kolędę „Cicha Noc”. Wspólne śpiewanie kolędy odbędzie się w tę sobotę, o godzinie 18:00 na Placu Wolności. A później będzie można wziąć udział w imprezie Silent Disco. 

Grudzień to piękny czas. Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia, wszyscy, którzy akurat są w Wielkopolsce mogą się spotkać, aby wspólnie zaśpiewać kolędę „Cicha Noc”. i poczuć magię świąt. 

Idea jest zawsze taka sama – jedna kolęda, wiele języków, wspólne przesłanie miłości i radości. Kolędę „Cicha Noc” zna chyba każdy na świecie, dlatego właśnie wybór utworu jest nieprzypadkowy. Tę piosenkę przetłumaczono na ponad 300 języków i dialektów. 

- Advertisement -

Czytaj: Betlejem w Poznaniu 2021 oficjalnie otwarte!

W tym roku, z racji, że trwa remont Starego Rynku, wspólne śpiewanie kolędy odbędzie się na scenie przy schodach Arkadii i wokół placu. W sobotę o 18:00 stworzymy wspólny wielojęzyczny chór świąteczny. 

Znane i lubiane piosenki bożonarodzeniowe będą mieszane z wielojęzycznymi wydaniami „Cicha noc”. W ten sposób wszyscy będą się cieszyć i śpiewać w rytmie swojej ulubionej świątecznej muzyki, która wprowadzi nas prosto w świąteczny klimat

Wieczór dopełni „Silent Disco”, podczas którego publiczność będzie mogła posłuchać i potańczyć przy muzyce korzystając z przygotowanych dla nich słuchawek (zostanie rozdanych 200 zestawów.)

Do zobaczenia! 

Czytaj: Pociągiem z Poznania do Paryża!