Imperium Rzymskie uważane jest za największe, jakie kiedykolwiek istniało, a jego osiągnięcia pamiętamy do dzisiaj.
Konstrukcje wzniesione przez Imperium Rzymskie pomimo pożarów, wojny, zużycia i 2000 lat cieszą się chwałą i wszyscy chcą je zobaczyć na własne oczy. Ciężko sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Koloseum, Forum Romanum czy Mauzoleum Hadriana. Jak jednak wyglądałyby budowle gdyby nie upływający czas i to co je spotkało?
Mamy dla was zestawienie kilku charakterystycznych dla Imperium Romanum obiektów. Zobaczcie jak wyglądały kiedyś i jak wyglądają teraz.
Forum Romanum
Forum Romanum to plac otoczony ruinami kilku ważnych zabytkowych budynków rządowych. W szczytowym okresie było to miejsce publicznych wystąpień, procesów karnych, centrum handlowego i meczów gladiatorów. W XVII-XIX wieku Forum Romanum służyło także artystom i architektom.
Circus Maximus
Circus Maximus mierzy 621 metrów długości i 118 metrów szerokości. Był pierwszym i największym stadionem w starożytnym Rzymie i późniejszym Imperium. Miejsce to mogło pomieścić 150 tysięcy osób. Teraz Circus Maximus jest publicznym parkiem.
Koloseum
Koloseum – amfiteatr, który może pomieścić od 50 do 80 tysięcy osób. Ludzie gromadzili się tam, aby oglądać walki gladiatorów, pozorowane bitwy morskie, egzekucje, polowanie na zwierzęta i dramaty oparte na mitologii. Obecnie jest największą atrakcją w Rzymie.
PRZECZYTAJ TAKŻE: W Toruniu powstanie Dom Królika!
Świątynia Saturna
Świątynia poświęcona bogu Saturnowi została zbudowana w 497 roku przed naszą erą pod rządami Tarquiniusa Superbusa, króla Rzymu. Cierpiąc na różne katastrofy, w tym pożar, świątynia została zniszczona i odbudowana, a obecne ruiny odzwierciedlają trzecie wcielenie Świątyni Saturna.
Świątynia Wenus i Romów
Świątynia znajduje się na wzgórzu Velian, tuż obok Koloseum. Była wzniesiona na cześć dwóch bogiń: Wenus Felix – „Wenus, która przynosi szczęście” oraz Roma Aeterna – „Wieczny Rzym”.
Mauzoleum Hadriana
Mauzoleum Hadriana, położone w Parco Adriano, jest prawdopodobnie lepiej znane jako Castel Sant’Angelo. Struktura została zlecona przez cesarza Hadriana jako miejsce odpoczynku dla niego i jego rodziny.
Bazylika Santi Cosma E Damiano
Zamówiona przez cesarza Maxentiusa na cześć jego syna Valeriusa Romulusa, który zmarł w 309 roku. Budynek został schrystianizowany i poświęcony Sancti Cosma et Damianus w 527 r.
Źródło: ArtFido
Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!
Koniecznie odwiedź www.f7katowice.pl/