Nie wyrzucaj choinki po Świętach Bożego Narodzenia. Daj jej drugie życie!

0
346
Drugie życie choinek. Źródło: Pixabay

Kupiłeś żywą choinkę na Święta Bożego Narodzenia? Jeśli tak, pod żadnym pozorem jej nie wyrzucaj! Daj drzewku drugie życie. Pomoże ci w tym Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Akcja Choinka odbywa się w Krakowie. Zarząd Zieleni Miejskiej zachęca wszystkich, którzy mieli w tym roku na święta żywą choinkę, aby jej nie wyrzucać, tylko przynieść na ul. Za Torem 22 i dać jej drugie życie.

Przed bramą będzie oznaczone miejsce, w którym będzie można zostawić choinkę. Będzie można je oddawać od 10 stycznia do 14 lutego. Wszystkie drzewka ZZM posadzi w lasach, by mogły na nowo odżyć.

Czytaj: Nowe radiowozy dla Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

Aby choinka wytrzymała do tego czasu musisz przede wszystkim monitorować poziom wody. Należy regularnie podlewać drzewko. Choinka nie powinna stać blisko źródeł ciepła, np. koło kaloryfera. Warto też uzupełniać witaminy oraz minerały, które są niezbędna do prawidłowego funkcjonowania drzewek.

Jak zaznacza ZZM, „dzięki tym zasadom Wasza choinka będzie olśniewająca, zadbana oraz nie będzie traciła igieł. Będziecie mogli długo cieszyć się jej towarzystwem i pięknym zapachem„.

Czytaj: Lotnisko Kraków: nowe połączenia z Dubajem i Lubeką