Najładniejsze polskie miasta

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Zastanawialiście się kiedyś, jakie Polskie miasta są uważane za najładniejsze? Które z nich warto odwiedzić w wakacje? Zrobiliśmy dla was rozeznanie. Oto nasz ranking najładniejszych polskich miast.

- Advertisement -
  1. SANDOMIERZ
    Piękny, średniowieczny Sandomierz, niezmiennie od 2008 r., kiedy to TVP rozpoczęła emisję serialu Ojciec Mateusz , jest ulubionym miastem Polaków. Do dziś zachowało się ponad 120 zabytków architektury z różnych epok. Do najważniejszych zaliczane są m.in. średniowieczny układ urbanistyczny, jeden z najstarszych obiektów ceglanych na terenie Polski – kościół św. Jakuba czy zamek królewski z XIV wieku.

  2. KRAKÓW

Dawna stolica kraju i siedziba polskich królów to jedno z najstarszych miast w Polsce, posiadające ogromną liczbę zabytków architektury i kultury. Kraków jest często odwiedzany przez zagranicznych turystów. To właśnie on, a nie Warszawa jest najbardziej rozpoznawalnym polskim miastem na świecie.

  1. ZAKOPANE
    Zakopane, okrzyknięte zostało „perłą wśród polskich kurortów górskich”. Stolica Tatr jest popularna zarówno zimą, jak i latem. W ostatnich latach miasto stało się bardziej komfortowe i nastawione na luksus.

  1. WARSZAWA

Zdziwieni? Do niedawna szara i nielubiana Warszawa zdobywa teraz coraz więcej uznania w Polsce i na świecie. Miasto jest pełne artystycznych instalacji, kamienice ozdobione muralami, władze inwestują w parki zieleni. Nie lubiliście Warszawy w latach 90? Koniecznie odwiedźcie ją teraz.


5. TRÓJMIASTO
Gdańsk, Gdynia czy Sopot zakwalifikowaliśmy jako jedną metropolię. Największymi zaletami Trójmiasta są piaszczyste plaże, zielone bulwary, sopockie molo, modne kluby oraz festiwale muzyczne i filmowe. Miejsce idealne do odpoczynku i relaksu. Więcej o czasie wolnym w Trójmieście przeczytaj tu:

 

Trójmiasto zimą