Najgorsze lotniska świata, ranking

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Kiedy AirHelp ogłosiła niedawno swój ranking lotnisk z całego świata, Międzynarodowy Port Lotniczy Hamad w Katarze, Międzynarodowy Port Lotniczy w Atenach w Grecji i lotnisko Haneda w Tokio miały powody do świętowania. Trzy najlepsze lotniska na świecie zasłużyły na pochwałę za przyjazną obsługę, terminowość i czyste, nowoczesne udogodnienia. 

Niestety nie wszystkie lotniska wypadły tak dobrze.

- Advertisement -

20 lotnisk uzyskało bardzo niskie oceny, na podstawie danych oceniających oczekiwanie na lot, jakość usług oraz opinie pasażerów w mediach społecznościowych. Wystarczy powiedzieć, że te porty lotnicze zapewniły pasażerom mnóstwo powodów do narzekań.

20. Port lotniczy Genewa-Cointrin

Główny Terminal lotniska. Zdjęcie: pl.wikipedia.org

Port lotniczy Genewa-Cointrin to główny, międzynarodowy port lotniczy w Genewie, drugi co do wielkości port lotniczy Szwajcarii. Lotnisko jest wygodne dla pasażerów, znajduje się zaledwie 4 km od centrum miasta, ale wydaje się, że na tym wszystkie zalety się kończą.

Podróżni twierdzą, że lotnisko w Genewie jest zatłoczone i niezorganizowane, a oni czują się zdezorientowani.

Oczekiwanie na lot: 7.5
Jakość usług: 6.8
Opinie pasażerów: 2.6
RAZEM: 6,7 (na 10)

19. Port lotniczy Londyn-Gatwick

zdjęcie: wikimedia.org

Położone około 30 mil na południe od Londynu, lotnisko Gatwick obsługuje około 45 milionów pasażerów podróżujących do 228 miejsc w 74 krajach każdego roku.

Choć Gatwick ma wielu fanów, podróżujący skarżyli się, że lotnisko jest przestarzałe i pozostaje w tyle, jeśli chodzi o udogodnienia oferowane na innych lotniskach. Ludziom także nie podoba się, że lotnisko po prostu zmusza Cię do korzystania z bezcłowych sklepów po przejściu przez zabezpieczenia.

Jeden z recenzentów podsumował to tak, pisząc: „Zdecydowanie nie jest to jedno z najnowocześniejszych lotnisk, które wymaga wielu inwestycji we wszystkich dziedzinach. Brak personelu i wygodnych siedzeń”.

Oczekiwanie na lot: 7.3
Jakość usług: 6.8
Opinie pasażerów: 0,6
OGÓŁEM: 6,66 (na 10)

18. Port lotniczy Sztokholm-Arlanda

Sztokholmskie lotnisko Arlanda jest największym i najczęściej używanym lotniskiem w mieście. Zdjęcie: pl.wikipedia.org

Sztokholmskie lotnisko Arlanda jest największym i najbardziej popularnym lotniskiem w mieście. W ubiegłym roku ponad 26 milionów ludzi podróżowało przez Arlandę – ale to niekoniecznie oznacza, że dobrze się bawili.

Lotnisko, które znajduje się w odległości około 25 mil na północ od centrum miasta, często jest krytykowane za niemiłych pracowników, długi czas oczekiwania na zgłoszenie bagażu i długie kolejki.

Jeden z podróżujących o nazwie Yikes napisał w sieci: „Ciągłe opóźnienia, długie kolejki, brak personelu, brak toalet w obszarach bramy. Okropne lotnisko”.

Oczekiwanie na lot: 5.7
Jakość usług: 7.8
Opinie pasażerów: 5.4
OGÓŁEM: 6,62 (na 10)

17. Port lotniczy Keflavík

Zdjęcie: wikimedia.org

Jeśli zarezerwowałeś tanio lat do Europy ze Stanów Zjednoczonych, są szanse, że będziesz lecieć przez międzynarodowe lotnisko Reykjavik Keflavik, dzięki popularnym ofertom tanich lotów linii lotniczych WOW Air.

Ludzie twierdzą, że lotnisko jest czyste i nowoczesne, ale zdecydowanie za małe, aby pomieścić wszystkich ludzi przelatujących (lotnisko jest rozbudowywane).

„Autentyczny koszmar” napisał jeden z pasażerów. „Struktura i organizacja całkowicie nieadekwatna do zarządzania przepływami turystycznymi … Personel rozpaczliwie próbuje zarządzać, ale systematycznie jest przytłoczony ludźmi”.Mam nadzieję, że rozbudowa naprawi to wszystko!”.

Oczekiwanie na lot: 6.7
Jakość usług: 7.0
Opinie pasażerów: 4.6
RAZEM: 6,61 (z 10)

16. Port lotniczy Toronto-Lester B. Pearson

Zdjęcie: wikimedia.org

Międzynarodowy port lotniczy Toronto Lester B. Pearson to największy port lotniczy w całej Kanadzie. Każdego roku obsługuje około 44 mln pasażerów, oczywiście niezadowolonych. Pomimo reputacji Kanadyjczyków, którzy byli przyjaźnie nastawieni, wielu podróżnych skrytykowało nieuprzejmych pracowników w drodze przez to lotnisko i opóźnieniami na każdym kroku.

„Och, jak ja nienawidzę tego lotniska. Miałem utracony bagaż. Miałem opóźnienie po opóźnieniu. To okropne lotnisko. Okropne – napisał jeden sfrustrowany podróżnik.

Oczekiwanie na lot: 6.7
Jakość usług: 7.2
Opinie pasażerów: 3.2
OGÓŁEM: 6,59 (na 10)

15. Port lotniczy Kraków-Balice

Zdjęcie: pl. wikipedia.org

Jest i lotnisko z Polski. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice to port lotniczy położony 11 km na zachód od centrum Krakowa, w miejscowości Balice.

Chociaż lotnisko niedawno obchodziło 50. rocznicę istnienia, to miejsce ma sporo przeciwników, którzy narzekają na wszystko, zaczynając od brudnych urządzeń po nieuprzejmych pracowników.

„Jedna rada pasażera? Unikaj za wszelką cenę tego lotniska. Podróżowałem przez wiele lotnisk, ale nigdy nie widziałem tak złego lotniska, jak ten. Toalety absolutnie brzydkie, bramki obsługiwane przez aroganckich i niegrzecznych ludzi, którzy chcą was tak bardzo upokorzyć, jak to tylko możliwe” – napisał jeden z internautów.

Oczekiwanie na lot: 5.8
Jakość usług: 7.6
Opinie pasażerów: 5.3
OGÓŁEM: 6,56 (na 10)

14. Port lotniczy Paryż-Roissy-Charles de Gaulle

zdjęcie: wikimedia.org

Chociaż jest to największe międzynarodowe lotnisko we Francji, port lotniczy Charles de Gaulle w Paryżu ma reputację zdezorganizowanego, nieczystego i ogólnie powolnego (personel nie wydaje się być bardzo pomocny lub przyjazny).

Jeden pasażer wyraził swoją frustrację w sieci, pisząc: „To lotnisko jest naprawdę okropne, nieefektywne, brudne i ogólnie zapewnia złą obsługę dla międzynarodowych podróżnych. Warto odwiedzić to lotnisko, aby zobaczyć na własne oczy jak jest okropne oraz, aby później docenić te dobre lotniska. ”

Innymi słowy, naprawdę nie wiesz, jak dobrze masz to na innych lotniskach, dopóki nie polecisz przez Charles de Gaulle.

Oczekiwanie na lot: 6.7
Jakość usług: 6.8
Opinie pasażerów: 5.0
OGÓŁEM: 6,56 (na 10)

13. Port lotniczy Berlin-Schönefeld

zdjęcie: wikimedia.org

Kiedy dostajesz recenzję podobną do tej, wiesz, że sytuacja nie jest dobra „Jestem pewien, że istnieją więzienia o lepszej obsłudze klienta. Szczerze mówiąc jeden z najgorszych doświadczeń na lotnisku, jakie kiedykolwiek miałem. Unikaj tego lotniska, jeśli to możliwe. ”

Wygląda na to, że berlińskie lotnisko Schönefeld sprawiło, że przez lata wielu ludzi było nieszczęśliwych. Jest to jeden z trzech głównych lotnisk obsługujących Berlin i znajduje się około 15 mil na południowy zachód od centrum miasta.

Podróżni donoszą, że jest mały, zatłoczony i że nie ma wystarczającej liczby miejsc, aby pomieścić dużą liczbę osób latających codziennie.

Oczekiwanie na lot: 8.7
Jakość usług: 4.6
Opinie pasażerów: 4.9
OGÓŁEM: 6,48 (na 10)

12. Port lotniczy Moskwa-Domodiedowo

zdjęcie: en.wikipedia.org

Domodiedowo jest jednym z trzech międzynarodowych lotnisk obsługujących stolicę Rosji w Moskwie. Międzynarodowy port lotniczy położony na terytorium Domodiedowa, w obwodzie moskiewskim, w Rosji, 42 km na południowy wschód od centrum Moskwy, choć pociąg ekspresowy może tam dotrzeć w 40 do 50 minut.

Wygląda na to, że ludzie pracujący na lotnisku nie są zbyt przyjaźnie nastawieni, a obszary bramy są przepełnione zbyt dużą liczbą pasażerów.

„Zatłoczony horror. Za mało miejsc do siedzenia i nie można siedzieć na podłodze. Nie jestem pewien, czy to po prostu bariera w języku rosyjskim, czy personel Cię nienawidzi – napisał jeden z podróżników.

Oczekiwanie na lot: 6.6
Jakość usług: 7.4
Opinie pasażerów: 1.6
OGÓŁEM: 6,46 (na 10)

11. Port lotniczy Newark-Liberty

zdjęcie: wikimedia.org

Dezorganizacja. Brudno. Długie kolejki. Niegrzeczny personel. To tylko kilka skarg, które możesz usłyszeć na temat portu lotniczego Newark Liberty w New Jersey.

Lotnisko, które po raz pierwszy otwarto w 1928 roku (tak, 90 lat temu) jako pierwsze główne lotnisko w Nowym Jorku, zarządza Port Authority of New York and New Jersey.

Port lotniczy został poddany renowacji, ale modernizacje nie zrobiły wrażenia na wielu spośród 43 milionów ludzi, którzy każdego roku podróżują przez to lotnisko. „Gdybym mógł ocenić moje dzisiejsze doświadczenie, dałbym jeszcze mniej niż 1, ale niestety 1 gwiazdka jest tak niska, jak to tylko możliwe”, napisał jeden z podróżników.

Oczekiwania na lot: 7.5
Jakość usług: 6.5
Opinie pasażerów: 1.5
RAZEM: 6.4 (z 10)

10. Port lotniczy Eindhoven

zdjęcie: commons.wikimedia.org

Eindhoven w Holandii nie jest absolutnie najgorszym lotniskiem analizowanym przez AirHelp – ale z pewnością nie jest też najlepszy.

Szybkie dodawanie komentarzy na stronie lotniska w Eindhoven na Facebooku wywołuje niezliczoną liczbę skarg na temat złej obsługi klienta, długich linii bezpieczeństwa i ogólnego nieładu. Jedna opinia internauty: „Zwolniłbym każdego pracownika, od którego usłyszałem” To nie jest mój problem! „, Było prawie niemożliwe, abyśmy porozmawiali z kimś odpowiedzialnym.

Oczekiwanie na lot: 5.9
Jakość usług: 7.2
Opinie pasażerów: 5.1
OGÓŁEM: 6,39 (na 10)

PRZECZYTAJ TAKŻE: Lubisz podróżować? Opowiedz o tym. | Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń – f7city.pl

9. Port lotniczy Bordeaux-Mérignac

zdjęcie: qpr2l7.imagenii.com

Lotnisko Bordeaux-Merignac położone jest 10 km na zachód od Bordeaux. Mimo że uzyskało przyzwoite oceny za wyniki na czas w analizie AirHelp, lotnisko straciło punkty za opinie pasażerów i jakość usług.

Skargi dotyczące tego lotniska często dotyczą nieczystych toalet, długich linii bezpieczeństwa, nieuprzejmych pracowników i ogólnie nieprzyjemnych uczuć. Recenzenci nazwali to „szopą”, która jest „najtańsza z tanich”, z „prymitywnym” procesem bezpieczeństwa i „obojętnym jedzeniem”. Taką opinię napisał jeden niezadowolony pasażer, „Cała atmosfera sprawia wrażenie, jakbym wyobrażała sobie drugą wojnę światową”.

Oczekiwanie na lot: 7.4
Jakość usług: 5.6
Opinie pasażerów: 5.1
RAZEM: 6,37

8. Port lotniczy Edynburg

zdjęcie: facebook.com

Choć lotnisko w Edynburgu zachwyca się „miejscem, w którym Szkocja spotyka się ze światem”, niektórzy podróżni są całkowicie niezadowoleni z tego lotniska. Według analizy AirHelp lotnisko otrzymało dość okropne oceny opinii pasażerów, co obniżyło ogólny wynik.

Ludzie, którzy latali przez Edynburg, mówią, że trudno jest nawigować, lotnisko jest źle zarządzane i chaotyczne. Podróżni zwracają również uwagę, że na lotnisku brakuje miejsc siedzących dla pasażerów i czekając wiele osób kończy pupą na ziemi – zdecydowanie nie jest to idealne.

Oczekiwanie na lot: 6.6
Jakość usług: 7.0
Opinie pasażerów: 1.8
RAZEM: 6.29

7. Port lotniczy Kijów-Boryspol

zdjęcie: wikimedia.org

Jeśli planujesz odwiedzić Kijów na Ukrainie, prawdopodobnie będziesz lądować na najgorszym lotnisku świata nr 7, Boryspol International Airport.

Podróżni mają problem z tym, że trudno jest połączyć się z Wi-Fi tego lotniska i znaleźć miejsca z wodą, aby uzupełnić swoje butelki z wodą. Kolejna powszechna skarga? Tandetne toalety, które zostały opisane jako „śmierdzące” i bardzo „brudne”.

Oczekiwanie na lot: 4.3
Jakość usług: 8.0
Opinie pasażerów: 4.9
RAZEM: 6,03

6. Port lotniczy Manchester

zdjęcie: facebook.com

Ludzie naprawdę lubią narzekać na lotnisko w Manchesterze – i te negatywne opinie są jednym z głównych powodów, dla których lotnisko znalazło się na liście z numerem 6.

Ostatnio ludzie narzekali na to, że Manchester pobiera teraz opłatę za przewóz pasażerów, więc nawet ci, którzy w rzeczywistości nie wchodzą na lotnisko, mają coś złego do powiedzenia. Jak zauważył jeden z recenzentów: „Nowe opłaty za parkowanie są haniebne”.

Inni pasażerowie twierdzą, że lotnisko nie ma wystarczającej liczby personelu, aby nadążyć za liczbą pasażerów podróżujących przez to tworzą się długie kolejki przy bramkach i budzi to wiele frustracji.

Oczekiwanie na lot: 6.1
Jakość usług: 6.6
Opinie pasażerów: 2.6
OGÓŁEM: 5,95

5. Port lotniczy Sztokholm-Bromma

zdjęcie: facebook.com

Pomimo tego, że Szwecja jest regularnie nazywana jednym z najszczęśliwszych krajów na świecie, lotnisko Sztokholm-Bromma, położone kilka kilometrów na zachód od centrum miasta, spowodowało wiele problemów u niedawnych podróżnych.

Chociaż jest bliżej centrum Sztokholmu niż największe lotnisko Szwecji, Arlanda, podróżujący skarżą się, że Bromma jest małe, co oznacza, że jest niewiele miejsc, w których można usiąść. Z drugiej strony mniejszy port lotniczy oznacza również szybsze odprawy i procedury bezpieczeństwa, tak więc nie należy całkowicie skreślać lotniska Bromma.

Oczekiwanie na lot: 4.4
Jakość usług: 7.6
Opinie pasażerów: 5.1
OGÓŁEM: 5,91

4. Port lotniczy Paryż-Orly

zdjęcie: facebook.com

Jeśli nie lecisz na główne lotnisko międzynarodowe w Paryżu, Charles de Gaulle, prawdopodobnie lecisz na lotnisko Orly, na południe od centrum miasta. Są szanse, że doprowadzi to do niezbyt przyjemnego doświadczenia.

Oprócz niskiej oceny lotniska z AirHelp podróżni zamieszczają swoje negatywne komentarze na stronie na Facebooku. Niektóre z najczęstszych skarg na Orly to fakt, że lotnisko jest zatłoczone, pracownicy nie są przyjaźni, niezorganizowani i nieco trudni w nawigacji. („Najbardziej żałosny międzynarodowy port lotniczy na jakim kiedykolwiek byłem”, napisał jeden z recenzentów na Facebooku. „Na tym lotnisku przeżyłem najgorsze doświadczenie w ciągu dekady, kiedy podróżowałem po całym świecie”, zarzucił inny.)

Oczekiwanie na lot: 5.3
Jakość usług: 6.8
Opinie pasażerów: 4.1
OGÓŁEM: 5,83

3. Port lotniczy Lyon-Saint-Exupéry

zdjęcie: flickr

Choć podróżni uwielbiają design i architekturę portu lotniczego Lyonu-Saint-Exupery, który ma charakterystyczny wachlarz w kształcie baldachimu nad swoją stacją kolejową – w tym miejscu kończą się komplementy.

Podróżni narzekają na brak technologii podczas procesu odprawy, długich linii i nieprzydatnych francuskich pracowników. Albo, jak jeden pasażer bardziej bezpardonowo umieścił to w recenzji: „Co za grupa kompletnych bezużytecznych idiotów musi prowadzić to miejsce. Szczerze mówiąc, dziecko może wykonać lepszą pracę „.

Oczekiwanie na lot: 6.1
Jakość usług: 5.8
Opinie pasażerów: 4.2
RAZEM: 5,78

2. Port lotniczy Londyn-Stansted

zdjęcie: Geograph

Kiedy myślisz o londyńskich lotniskach, zwykle wyobrażasz sobie Gatwick lub Heathrow. Ale jest także lotnisko Londyn Stansted, które znajduje się około 40 mil na północny wschód od centrum miasta.

Według ustaleń AirHelp lotnisko jest drugim najgorszym na świecie, ze względu na fatalną opinię pasażerów (choć zaskakująco nie tak niskie, jak na lotnisku London Gatwick Airport) i mierne oceny dotyczące innych kwestii.

Co podróżujący mają do powiedzenia na temat Stansted? Cóż, na początek narzekają, że linie odprawy i bezpieczeństwa są zawsze niewiarygodnie długie.

Oczekiwanie na lot: 6.2
Jakość usług: 5.8
Opinie pasażerów: 1.1
OGÓŁEM: 5,53

1. Port lotniczy Kuwejt

zdjęcie: flickr

Czas na numer 1, najgorsze lotnisko na świecie – port lotniczy Kuwejt.

Podróżni latający tutaj zauważyli, że pracownicy na lotnisku są zdezorganizowani i nie tak czysto, jak by sobie życzyli, i że czuli, że personel nie był bardzo przyjazny.

Jeden niezadowolony pasażer zwięźle powiedział: „To lotnisko jest całkowitą hańbą”.

Oczekiwanie na lot: 4.1
Jakość usług: 7.0
Opinie pasażerów: 3.9
OGÓŁEM: 5,40

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl