Strona główna Ciekawostki Najlepsza komedia romantyczna na jesienną pogodę!

Najlepsza komedia romantyczna na jesienną pogodę!

0
Najlepsza komedia romantyczna na jesienną pogodę!
Jestem wielkim fanem komedii romantycznych. Uwielbiam zarówno historię o outsiderach (Orzeł i Rekin) jak i klasyczne, piękne obrazki raczkującej miłości kwitnącej przez cały seans i owocującej na chwilę przed napisami końcowymi (500 dni miłości). Jednak znając już na pamięć wszystkie współcześnie zrealizowane dobre obrazy, i nie mogąc przebrnąć przez masowo produkowane głupie filmy z tymi samymi aktorami, którymi jesteśmy cały czas zalewani, zmuszony byłem cofnąć się w czasie. Teraz, po obejrzeniu Ich Noce, wiem, że podjąłem bardzo dobrą decyzję.
Ich Noce (It Happened One Night) to pierwsza komedia romantyczna na świecie, która wyznaczyła nowy kierunek w trendach kinematograficznych. Screwball comedy, ciesząca się popularnością w latach 30 XX wieku w Stanach Zjednoczonych odmiana komedii, gdzie romans spowodowany jest nieprawdopodobnym splotem okoliczności, w wyniku którego spotkać się mogą mężczyzna i kobieta z różnych środowisk i różniący się statusem materialnym, poglądami i sposobem życia.
Zdjęcia zrealizowano w 1933 roku, a film wyprodukowany przez wytwórnie Columbia Pictures Corporation, która po sukcesie komercyjnym produkcji stała się gigantem, którym jest do dziś.
Jest to jeden z najsłynniejszych filmów w złotej erze Hollywood, oraz pierwszym w historii kina filmem, który otrzymał Oscary w pięciu najważniejszych kategoriach: najlepszy film, reżyser, scenariusz oraz pierwszoplanowe role męska i żeńska. Później ta sztuka udała się jeszcze tylko filmom Lot nad kukułczym gniazdem i Milczenie owiec.

„Z technicznego punktu widzenia nigdy nie powstał remake filmu, ale jest to głównie spowodowane faktem, że jego dusza nigdy nie potrzebowała wskrzeszenia.”

Mike D’Angelo

 

Nie wiesz jak zacząć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ 🙂

Ellie Andrews to zbuntowana dziewczyna, dziedziczka ogromnego majątku swojego ojca Alexandra. Wbrew jego woli poślubia lotnika Kinga Westleya, który ma opinię łowcy posagów. Z tego względu Alexander zamierza zrobić wszystko, by unieważnić małżeństwo córki, co uzasadnia obawami o to, że przyszłemu panu młodemu zależy tylko i wyłącznie na pieniądzach Ellie. Dziewczyna nie chce o tym słyszeć. Jej mąż przebywa aktualnie w Nowym Jorku i Ellie zamierza się tam dostać. Ucieka spod opieki ojca i na Florydzie łapie autobus prosto do Nowego Jorku. Wśród spotkanych tam pasażerów jest dziennikarz Peter Warne (Clark Gable), z którym dzieli miejsce. Peter, który właśnie został bez pracy, szybko orientuje się, kim jest jego współpasażerka. O zaginięciu Ellie już piszą gazety, a za pomoc w jej odnalezieniu ufundowana została pokaźna nagroda. Peter, w zamian za wywiad na wyłączność i możliwość opisania jej historii, oferuje Ellie pomoc w dotarciu do Nowego Jorku i odnalezieniu tam Westleya. Jeśli dziewczyna nie przystanie na tę propozycję, Warne skontaktuje się z jej ojcem i zdradzi mu, gdzie jej szukać. Postawiona pod ścianą Ellie zgadza się na propozycję dziennikarza, a autobus, którym jadą niespodziewanie ulega drobnemu wypadkowi. Z tego powodu Ellie i Peter zmuszeni są ruszyć w dalszą podróż autostopem, w trakcie której Ellie powoli zakochuje się w cynicznym dziennikarzu.

Warto wracać do klasyki kina. Przeczytaj jak zaczynał twórca Władcy Pierścieni! 

Film jest zwyczajnie urzekający. Chemia między bohaterami aż kipi z ekranu, z wielkim zaangażowaniem chce kibicować się powodzeniu tego romantycznego wątku. Oczywiście, że sama historia jest zrealizowana w bardzo klasyczny sposób, ale w przypadku tego obrazu nie można tego traktować jako wadę. Dzisiejsze filmy to odgrzewane kotlety, żaden z nich jest jest w stanie dorównać protoplaście gatunku. Mimo, że jest staroświecki i naiwny to rozkochuje w sobie widza i poprawia samopoczucie. Skuteczność stuprocentowa 🙂

Twórca Królika Bugsa powiedział, że „Ich noce” to jeden z jego ulubionych filmów i tworząc tę postać wzorował się na pewnych faktach związanych z tym obrazem. Pomysł na królika znanego z uwielbienia dla marchewek i szybkiego mówienia w czasie ich konsumowania wziął się od postaci granej przez Clarka Gable’a. Filmowy Peter rzeczywiście spożywając to warzywo mówi bardzo szybko.