Najdłuższe w XXI wieku zaćmienie Księżyca!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

fot: źródło

Od około dwóch lat, zaćmienie Księżyca cieszy się ogromną popularnością. Jest to rzadko spotykane zjawisko, które gdy nadchodzi, zrzesza wielu ludzi. W całej Polsce owe zaćmienie jest śledzone i nierzadko udostępnianie w mediach społecznościowych, aby uwiecznić ten moment. W takim razie, co powiecie na NAJDŁUŻSZE zaćmienie Księżyca XXI wieku?  Już 27 lipca około godziny 21:00-23:00, będziemy świadkami tego niepowtarzalnego wydarzenia!

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak wspaniale byłoby oglądać zaćmienie w górach, to właśnie teraz macie taką możliwość! Góry Izerskie, bo o nich mowa, to pasmo górskie, które znajduje się w Sudetach Zachodnich na terenie Polski i Czech. Są niezbyt wysokie, o łagodnych wierzchowinach, gdzie występowanie skałek jest niewielkie. Należą do bloku karkonosko-izerskiego. Wokół tych pięknych gór położona jest między innymi Szklarska Poręba. Właśnie w tym mieście znajduje się Stacja Turystyczna „Orle”, gdzie spotykamy się w niesamowitym miejscu, aby móc oglądać to niepowtarzalne zjawisko.

- Advertisement -

fot: źródło

Najpiękniejszy Izerski Park Ciemnego Nieba w Górach Izerskich serdecznie zaprasza w ostatni piątek lipca, tj. 27.02.2018 roku na najdłuższe w XXI wieku zaćmienie Księżyca. Przypominam raz jeszcze – to najdłuższe wydarzenie astronomiczne w ciągu najbliższych 100 lat widoczne z Polski! W fazie całkowitej potrwa – uwaga – aż 1 godzinę i 43 minuty! Niesamowite, prawda?

fot: źródło

Zaćmienie rozpocznie się o godzinie 21:30. Jedyne, czego potrzebujecie, aby „zapłacić” za ten piękny widok, to…skupienie. 🙂

Pamiętajcie, aby ciepło się ubrać – noce bywają zimne.

Kto będzie oglądał najdłuższe w XXI wieku zaćmienie Księżyca? A może ktoś wybiera się do Szklarskiej Poręby do Izerskiego Parku Ciemnego Nieba w Górach Izerskich? Jeśli tak – bardzo, ale to bardzo zazdrościmy…sami zobaczycie dlaczego. 🙂