Najdłuższe w XXI wieku zaćmienie Księżyca!

0
975

fot: źródło

Od około dwóch lat, zaćmienie Księżyca cieszy się ogromną popularnością. Jest to rzadko spotykane zjawisko, które gdy nadchodzi, zrzesza wielu ludzi. W całej Polsce owe zaćmienie jest śledzone i nierzadko udostępnianie w mediach społecznościowych, aby uwiecznić ten moment. W takim razie, co powiecie na NAJDŁUŻSZE zaćmienie Księżyca XXI wieku?  Już 27 lipca około godziny 21:00-23:00, będziemy świadkami tego niepowtarzalnego wydarzenia!

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak wspaniale byłoby oglądać zaćmienie w górach, to właśnie teraz macie taką możliwość! Góry Izerskie, bo o nich mowa, to pasmo górskie, które znajduje się w Sudetach Zachodnich na terenie Polski i Czech. Są niezbyt wysokie, o łagodnych wierzchowinach, gdzie występowanie skałek jest niewielkie. Należą do bloku karkonosko-izerskiego. Wokół tych pięknych gór położona jest między innymi Szklarska Poręba. Właśnie w tym mieście znajduje się Stacja Turystyczna „Orle”, gdzie spotykamy się w niesamowitym miejscu, aby móc oglądać to niepowtarzalne zjawisko.

fot: źródło

Najpiękniejszy Izerski Park Ciemnego Nieba w Górach Izerskich serdecznie zaprasza w ostatni piątek lipca, tj. 27.02.2018 roku na najdłuższe w XXI wieku zaćmienie Księżyca. Przypominam raz jeszcze – to najdłuższe wydarzenie astronomiczne w ciągu najbliższych 100 lat widoczne z Polski! W fazie całkowitej potrwa – uwaga – aż 1 godzinę i 43 minuty! Niesamowite, prawda?

fot: źródło

Zaćmienie rozpocznie się o godzinie 21:30. Jedyne, czego potrzebujecie, aby „zapłacić” za ten piękny widok, to…skupienie. 🙂

Pamiętajcie, aby ciepło się ubrać – noce bywają zimne.

Kto będzie oglądał najdłuższe w XXI wieku zaćmienie Księżyca? A może ktoś wybiera się do Szklarskiej Poręby do Izerskiego Parku Ciemnego Nieba w Górach Izerskich? Jeśli tak – bardzo, ale to bardzo zazdrościmy…sami zobaczycie dlaczego. 🙂

Poprzedni artykułWięcej niż Bergman w Katowicach, w 100. rocznicę urodzin reżysera
Następny artykułSteven Wilson we Wrocławiu
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.