Strona główna Ciekawostki Najbardziej instagramowe miasta w Europie

Najbardziej instagramowe miasta w Europie

0
Najbardziej instagramowe miasta w Europie
www.pexels.com

O tym, które miasto jest najbardziej instagramowe, decyduje liczba hasztagów. Według statystyk Home to Go, hasztaga #Londyn użyto na Instagramie 119 900 000 razy. Stolica Wielkiej Brytanii znacznie wyprzedza kolejne miasta, które uplasowały się na podium. Paryż wspomniano 100 800 000 razy, natomiast Barcelona znalazła się w „zaledwie” 47 400 000 hasztagach.

Co oprócz hasztagów może świadczyć o popularności danego miasta wśród Instagramowiczów? Oczywiście – napływ turystów i nieustanne sesje zdjęciowe. Całkiem niedawno mieszkańcy Notting Hill skarżyli się na kolejki influencerów, ustawiające się pod ich drzwiami. Użytkownicy Instagrama marzyli o zdjęciu w tej londyńskiej dzielnicy, skutecznie uprzykrzając życie domownikom. Aspirujących fotografów przyciąga do Londynu nie tylko ta jedna dzielnica.

The London Eye, Buckingham Palace, Tower Bride, Oxford Street. To tylko niektóre z londyńskich atrakcji, które wpisały się w mapę najpopularniejszych miejsc dla Instagramerów. Za sprawą filtrów często wyglądają dużo lepiej w social mediach niż w rzeczywistości, choć jednocześnie często towarzyszy im hasztag #nofilter. Za tak częste pojawianie się Londynu na Instagramie odpowiadają nie tylko turyści, ale również dumni Londyńczycy, którzy fotografują miasto i dzielą się swoimi zdjęciami.

Przeczytaj: Londyn – najmniej przyjazne miasto w Wielkiej Brytanii

Żadne inne brytyjskie miasto nie pojawiło się w zestawieniu. Można natomiast dostrzec jedne z najpopularniejszych wakacyjnych destynacji – hiszpańską Malagę i Benidorm. Co dziwne, brakuje Wenecji, która zdaje się być częstym wyborem wśród turystów. Pojawiła się natomiast pobliska Bibione.

Popularność wakacyjnych miast w rankingu nie zaskakuje. Jak mówią ostatnie badania, spora liczba osób, wybierając miejsce do wypoczynku, sugeruje się potencjalnymi zdjęciami na Instagramie. Znacznie chętnie decydują się jechać do miast, w których można zrobić ładne, zaskakujące, nietypowe zdjęcia. Pewność, że pamiątką z podróży będą zdjęcia na Insta, momentami przewyższa inne atrakcje.

Najbardziej instagramowe miasta w Europie według liczby hasztagów:

 1. Londyn (119,9 mln)
 2. Paryż (100,8 mln)
 3. Barcelona (47,4 mln)
 4. Rzym (44,8 mln)
 5. Berlin (36,1 mln)
 6. Madryt (31,2 mln)
 7. Amsterdam (26,7 mln)
 8. Lizbona (17,7 mln)
 9. Hamburg (15,3 mln)
 10. Walencja (14,1 mln)
 11. Odessa (6,3 mln)
 12. Malaga (4,5 mln)
 13. Benidorm (1,1 mln)
 14. Nicea (0,4 mln)
 15. Bibione (0,2 mln)

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow.pl
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie zaglądaj do f7sport.pl

Artykuł: źródło