Strona główna Badania Londyn – najmniej przyjazne miasto w Wielkiej Brytanii

Londyn – najmniej przyjazne miasto w Wielkiej Brytanii

0
Londyn – najmniej przyjazne miasto w Wielkiej Brytanii

Czerwone budki telefoniczne, imponujący Big Ben, Tower Bridge zawieszony nad Tamizą, pełny spacerujących osób Hyde Park. Londyn bez wątpienia ma się czym chwalić, a jego liczne atrakcje od lat przyciągają turystów. Okazuje się jednak, że w ocenie mieszkańców Londyn nie plasuje się tak wysoko, jak myśleliby podróżni.

Już podczas sondażu przeprowadzonego w 2017 roku Londyn został okrzyknięty najmniej przyjaznym miastem. Niestety, ta tendencja nie tylko się utrzymuje, ale również pogłębia. Provident Personal Credit zapytał 2,642 osób o ich odczucia względem najbliższej okolicy. Ich badanie dotyczy ośmiu różnych kategorii, a w każdej z nich ankietowani zaznaczali odpowiedź w skali od 1 do 10. Brytyjskie miasta oraz ich mieszkańcy byli oceniani ze względu na gościnność, życzliwość, uczciwość, bezpieczeństwo, zaufanie, szczęście czy utrzymanie okolicy.

Stolica Wielkiej Brytanii może być jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie, ale co tak naprawdę wiedzą turyści? Mieszkańcy Londynu umieścili go na samym końcu każdej kategorii. – przekazują twórcy badania.

Podczas tamtejszego badania Londyn uplasował się na ostatnim miejscu pod względem życzliwości i został głoszony najmniej przyjaznym miastem. Wówczas na podium stanęło miasto York, położone w hrabstwie North Yorkshire. Londyn zaś zdobył najmniej punktów także w kategorii bezpieczeństwo.

fot: źródło

Sondaż przeprowadzono ponownie w 2018 roku – pozycja większości miast uległa zmianie, natomiast Londyn stale zajmuje ostatnie, trzydzieste miejsce w większości kategorii. Brytyjczycy nie chcą mieszkać w stolicy, narzekają na tłok, nie czują się bezpiecznie w mieście i ostatecznie wybierają bardziej przytulne miasta. Jednym z nich jest Worcester, które zamieszkuje jedynie niewiele ponad 90 tysięcy mieszkańców – dla porównanie w Londynie mieszka ponad 8 mln ludzi. Worcester uzyskało najlepsze noty i bez wątpienia stanowi jedno z najbardziej popularnych miejsc dla szukających spokoju i życzliwości Brytyjczyków. Worcester króluje w kategorii „szczęście” „uczciwość” oraz „życzliwość”, co nad wyraz dobrze świadczy o jego mieszkańcach. Miasteczko przyciąga do siebie przyjaznym sąsiedztwem i spokojną okolicą.

Przeczytaj:  Powstało centrum handlowe zero-waste!

Twórcy badania, Provident Personal Credit, stworzyli również interaktywną mapę, która aktualizuje dane i wskazuje miasta o najwyższych notach w wybranych kategoriach. Aktualnie najwyższe noty utrzymuje miasto Swansea, położone na wybrzeżu południowej Walii. Już samo położenie miasta sprawia, że Brytyjczykom żyje się o wiele bardziej komfortowo niż w pełnym turystów, zatłoczonym Londynie.

Badanie Unbroken Britain nie jest jedynym sondażem, w którym Londyn zagrzewa ostatnie pozycje. Podobne rezultaty otrzymała Grupa hotelowa Jurys Inn, która zajęła się analizą recenzji na portalu TripAdvisor. Tym razem najbardziej przyjacielskie okazało się uzdrowisko Bath, wyróżniono również wspomniane York, zaś Londyn znalazł się dopiero na piętnastej pozycji.

Jak widać, Londyn jest jednym z najbardziej atrakcyjnych celów podróży, ale najmniej atrakcyjnym miejscem do zamieszkania.

Swansea, fot: źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl