Miód i imbir są bardziej skuteczne niż antybiotyki!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Jest wiele sposobów na zapobieganie problemom zdrowotnym, skutecznych w konfrontacji z atakiem chorobotwórczych drobnoustrojów. Idąc do lekarza z infekcją, dostaniesz antybiotyki. A przecież Matka Natura ma w swoim arsenale tak potężne rośliny, które mogą być równie skuteczne wobec inwazyjnych organizmów, co apteczne antybiotyki.

Antybiotyki są dziś przepisywane w szalonych ilościach. Duże firmy farmaceutyczne wydają miliardy na lekarzy i przemysł wytwórczy, aby utrzymać i rozszerzyć stosowanie antybiotyków. Marketing jest bezpośredni, a użyte fundusze mogą być trudne w porównaniu z innymi branżami. Lekarze na całym świecie zarabiają więcej na przepisywaniu antybiotyków, niż na prawdziwym leczeniu. Lekarze najpierw stają się sprzedawcami, a potem pracownikami służby zdrowia.

- Advertisement -

O tym na czym polegają niebezpieczeństwa związane z kuracją antybiotykami z byle jakiego powodu oraz o tym jak bardzo się uodparniamy na kolejne farmaceutyczne nowości można przeczytać wszędzie.

Nie liczcie na to, że media głównego nurtu, w przerwie między „Barwami Szczęścia” i „M jak Miłość” nagle puszczą informacje, że antybiotyki są groźne w długoterminowych, szybkich skutkach ubocznych i jak już, to działają tylko na bakterie.

Coraz więcej ludzi cierpi z powodu nadmiernego przyjmowania leków. Liczba opornych bakterii wzrasta, a w leczeniu poważnych chorób pracownicy służby zdrowia często są bezradni wobec leków, które nie działają.

Konsekwencje są poważne, na dużą skalę i rosnące. Społeczności naukowe i władze wykorzystują coraz więcej zasobów, aby rozwiązać problem oporu. Mimo to duża liczba społeczeństwa w dalszym ciągu stosuje antybiotyki. Ironia polega na tym, że większość badań przeprowadzana jest w ramach „tradycyjnej medycyny” i we współpracy z przemysłem farmaceutycznym.

Afrykański Uniwersytet wykonał badania w celu znalezienia alternatywy dla antybiotyków, wyniki są podnoszące na duchu. Nie tylko dlatego, że wykazano, że miód i imbir ma lecznicze właściwości, ale także dlatego, że może to doprowadzić do dalszych badań wykraczający poza tradycyjny obszar.

Miód i imbir

Miód oraz kombinacje miodu i ziół są używane od tysięcy lat, aby przeciwdziałać różnym dolegliwościom, w tym infekcjom.

Naukowcy z Uniwersytetu Gondar (Etiopia) zbadali kilka alternatyw dla antybiotyków w zwalczaniu super bakterii, takich jak MRSA (bakteria odporna na metycylinę szczepy gronkowca), Escherichia coli i Klebsiella pneumoniae, czyli pałeczka zapalenia płuc. Są to jedne z najbardziej śmiercionośnych „super bakterii”.

Naukowcy przeprowadzili badanie laboratoryjne w celu zbadania obszarów zahamowania.

Badacze osobno przetestowali miód, imbir etiopski i połączenie tych dwóch składników z trzema różnymi antybiotykami (metycylina, amoksycylina i penicylina). Naukowcy przetestowali także ekstrakt wodny z imbiru.

Naukowcy przeprowadzili testy na następujących bakteriach:

  • Staphylococcus aureus (MRSA i non-MRSA)
  • Escherichia coli (dwa różne szczepy)
  • Klebsiella pneumoniae

We wszystkich przypadkach efekt był znacznie lepszy w przypadku miodu i imbiru niż w przypadku antybiotyków, przeciwko którym testowano.

„To przerażające, jak wiele jest podobieństw między przemysłem farmaceutycznym a mafią”

W ciągu ostatnich 5 miesięcy przemysł farmaceutyczny zapłacił lekarzom i szpitalom 3,5 miliarda dolarów.

Kwota płatności dla lekarzy na całym świecie jest ogromna i przybiera wiele różnych form, takich jak płatne zlecenia, stypendia, podróże, wsparcie dla badań, prowizje i premie. Tylko w Stanach Zjednoczonych od ponad roku do szpitali i lekarzy płacono jednorazowo 4,4 miliona razy. System jest uszkodzony i naraża nasze zdrowie. Wszyscy możemy znaleźć się w sytuacji, w której będziemy potrzebować antybiotyków, a po zażyciu okaże się, że one one działają, ponieważ zyski krótkoterminowe są ważniejsze.

Przy tak dużej ilości pieniędzy w obiegu trudno nam polegać na radach, które otrzymujemy od lekarza.

Liczby mówią wszystko: ekstrakt z miodem i imbirem ma średnie hamowanie 19,23 spośród wszystkich pięciu badanych bakterii (rozciągnięcie 13-24).

Połączenie ekstraktu z imbiru i miodu miało jeszcze większe właściwości antybiotyczne. Średni poziom zahamowania 25,62 (rozciągnięcie 19-30) – wyeliminowało wszystkie antybiotyki farmaceutyczne.

  • Miód i imbir miały najłagodniejsze zahamowanie 19,23 spośród wszystkich pięciu bakterii.
  • Antybiotyk metycylina miał średnie średnie hamowanie tylko 4,0
  • Antybiotyk amoksycylina miał średnie hamowanie 12,25
  • Penicylina miała średnie hamowanie 13,25

Wniosek 

Połączenie miodu i imbiru wydaje się odpędzać niebezpieczne bakterie lepiej niż nasze najbardziej znane antybiotyki w tym badaniu.