10 polskich atrakcji turystycznych, które koniecznie trzeba odwiedzić w 2018 roku!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Polska Organizacja Turystyczna wybrała 10 atrakcji turystycznych, które każdy powinien odwiedzić w 2018 roku. Jakie miejsca znalazły się na liście? 

W Polsce wedle upodobania każdy znajdzie wiele atrakcji – każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Polska Organizacja Turystyczna wytypowała 10 miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić w tym roku.

- Advertisement -

Oczywiście miejsca nie są przypadkowe. W najlepszej dziesiątce znajdziemy m.in.: najnowszy w Polsce obiekt wpisany na listę UNESCO, zdobywcę Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej, najlepszy kierunek podróży w Europie w 2018 roku oraz zwycięzcę plebiscycie National Geographic – 7 nowych cudów Polski.

Propozycje warto wziąć pod uwagę, planując wyjazdowe weekendy. Na pewno mogą zainspirować do ciekawego spędzenia wolnego czasu.

1. Muzeum Toruńskiego Piernika, Toruń

zdjęcie: mojeurlopy.pl

 

Zdobywca Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej (za 2017 rok) w konkursie na najlepszy produkt turystyczny.

Na zwiedzających czekają liczne atrakcje i niespodzianki, m.in. film o najsłynniejszym toruńskim pierniku, czyli „katarzynce”, wystawa prezentująca zabytkowe formy piernikarskie oraz piece do wypieku pierników,  interaktywna książka kucharska zawierająca przepisy, multimedialna projekcja na temat produkcji pierników w Fabryce Cukierniczej „Kopernik” S.A., oraz „spotkanie” z dawnym właścicielem fabryki – Gustawem Weese.

2. Karkonoskie Tajemnice, Karpacz

Zdjęcie: http://rodzinnykompas.pl

 

Zdobywca I miejsca w plebiscycie National Geographic – 7 nowych cudów Polski (w 2017 roku).

Zebrano tam wszystkie informacje i legendy o władcy Karkonoszy. Można go tam pod wieloma postaciami zobaczyć, usłyszeć, poznać o nim legendy, posłuchać zaczarowanej muzyki, czy dotknąć żywiołów, którymi włada. Ekspozycja jest interaktywna i powinna się spodobać zarówno dzieciom jak i dorosłym. Zwiedzający mogą doświadczyć wszystkimi zmysłami magii i potęgi, która jest wszechobecna w Karkonoszach.

3. Kopalnia ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi, Tarnowskie Góry

zdjęcie: Tarnowskie Góry: sztolnia Czarnego Pstrąga (BARTŁOMIEJ BARCZYK)

 

To najnowszy zespół obiektów w Polsce wpisany na listę UNESCO. Usytuowane jest ono w południowej części Polski, na terenie województwa śląskiego. Obszar dobra znajduje się w granicach gmin Tarnowskie Góry, Bytom i Zbrosławice.

4. Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem

zdjęcie: BFL/ Donatas Babenskas

Atrakcja uzyskała najwięcej głosów internautów w sondzie przeprowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną na TOP atrakcji turystycznych w Polsce (2015/2016 rok).

Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem ściąga na pola tysiące rekonstruktorów oraz miłośników średniowiecza z Europy, a nawet z USA czy Kanady.

5. Janów Lubelski

Jedenastometrowa, żelbetowa wieża widokowa. Fot. Marcin Czechowicz

Atrakcja uzyskała najwięcej głosów internautów w sondzie przeprowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną na TOP kurortów, letnisk i miejscowości wypoczynkowych w Polsce (2016/2017 rok). Na zdjęciu: jedenastometrowa, żelbetonowa wieża widokowa w parku rekreacji Zoom Natury, który powstał na ponad 10-hektarowej powierzchni zlokalizowanej nad zalewem w Janowie Lubelskim.

6. Zamek w Niemodlinie

Zdjęcie: YouTube.com

 

Atrakcja uzyskała najwięcej głosów internautów w sondzie przeprowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną na TOP zamków i pałaców w Polsce (w 2017 roku).

7. Energylandia, Zator

Zdjęcie: energylandia.pl

 

Zwycięzca w rankingu TOP 10 rodzinnych atrakcji w Polsce, przeprowadzonego przez portal „dzieckowpodrozy.pl” (w 2018 roku).

8. Wrocław

Zdjęcie: www.facebook.com/wroclaw.wroclove/

 

Wrocław zwyciężył w międzynarodowym konkursie European Best Destination 2018. Stolica Dolnego Śląska zdobyła ponad 41 tysięcy głosów. Za Wrocławiem znalazły się między innymi: hiszpańskie Bilbao, francuski Colmar, chorwacki Hvar, łotewska Ryga, czy też Mediolan, Amsterdam, Ateny i Paryż. Jedyny reprezentant Polski w tegorocznej edycji konkursu otrzymał głosy ze 146 krajów.

9. Gdańsk

Zdjęcie: hotelhanza.pl

Zdobywca I miejsca w Europie i V na świecie w zestawieniu „Destination on the Rise 2018” prowadzonym przez TripAdvisor oraz III miejsca w konkursie „European Best Destination 2017”.

10. Kasztel nad Bugiem – Korona Podlasia

Zdjęcie: http://bialystoksubiektywnie.com

Atrakcja uzyskała najwięcej odsłon na portalu podroze.onet.pl wśród postów publikowanych w ramach akcji prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną akcji „Ambasador miejsca”.

Korona Podlasia to kamienny kasztel dumnie wznoszący się wśród lasów w niewielkiej odległości od rzeki Bug.  Z wieży zameczku widać piękno nadbużańskiej przyrody: lasy, łąki a przy dobrej pogodzie można nawet dostrzec most kolejowy na rzece. Kasztelik został zaprojektowany i wzniesiony wyłącznie (!) pracą własnych rąk, przez właściciela terenu na którym stoi, znanego siemiatyckiego społecznika, Pana Jerzego Korowickiego.

 

Źródło: turystyka.torun.pl/rodzinnykompas.pl/unesco.tarnowskiegory.pl/orientacja.pl/wroclaw.pl/bialystoksubiektywnie.com/podroze.onet.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Miód i imbir są bardziej skuteczne niż antybiotyki!