„Miłość jest wszystkim” – film z Gdańskiem w tle

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Komedię romantyczną kręconą w Gdańsku można obejrzeć już w kinach. “Miłość jest wszystkim” to świąteczna komedia. O miłości, ale i o życiu. O tym jak wiele potrafimy czasem zepsuć z głupoty, zaniechania, ze strachu, i o tym czy warto dawać drugą szansę. 

Gdańsk miastem miłości

- Advertisement -

Pierwszego dnia zdjęciowego ekipa filmowa spędziła kilkanaście godzin na Długim Targu. Aktywnie w realizację filmu oprócz aktorów, Mateusza Damięckiego i Aleksandry Adamskiej, włączyli się też w roli statystów mieszkańcy Gdańska. Było ich ponad sześćset. W filmie zagra także Olaf Lubaszenko, który do Gdańska przypływa Motławą.

Prawie milion złotych na promocję miasta

Film w reżyserii Michała Kwiecińskiego ma nawiązać do tradycji przedświątecznych komedii, ale tym razem głównych bohaterów oglądać będziemy na tle Gdańska. W produkcję sygnowaną przez telewizję TVN i Akson Studio zaangażowało się bowiem miasto, które na filmową promocję wyłożyło początkowo pół miliona złotych, ale zwiększono kwotę do prawie 1 mln zł. Dzięki temu zdjęcia autorstwa Michała Sobocińskiego do „Miłość jest wszystkim” niemal w całości powstaną w grodzie Neptuna, a tylko pojedyncze sceny kręcone będą w warszawskim studiu.

Gdańsk dotychczas za promocję miasta w formie tła do scen filmu zapłacił pół miliona złotych. Miasto dołożyło do produkcji filmu jeszcze 492 tys. zł. Za taką kwotę Akson Studio umieści na 53 tys. płyt DVD i Blue Ray logotyp Gdańska oraz film promocyjny w menu każdej płyty, który „wzmocni przekaz promocyjny miasta Gdańska”.

Będzie to minutowy film promujący zimowy, bajkowy Gdańsk. Materiał zostanie przygotowany i zmontowany przez Akson Studio. Film nie został jeszcze nigdzie opublikowany – dodaje Jędrzej Sieliwończyk z Referatu Prasowego UMG.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Od 1 grudnia rusza Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku – f7gdansk.pl

Więcej turystów przyjedzie do Gdańska

Turyści chętnie przyjeżdżają do miejsc, w których toczą się akcje oglądanych przez nich filmów i chętnie podążają śladami swoich ulubionych bohaterów. Osadzenie fabuły w całości w Gdańsku stanowi ogromny potencjał dla promocji atrakcji turystycznych miasta, szczególnie poza sezonem turystycznym. Miasto będzie miało również wpływ na sposób, w jaki przedstawiony zostanie gród Neptuna – mówiła w październiku 2017 r. Anna Iwanowska z Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Premiera filmu w kinach od 23 listopada

W rolach głównych występują: Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Jan Englert, Eryk Lubos, Joanna Kulig, Mateusz Damięcki, Maciej Musiał, Leszek Lichota, Aleksandra Adamska, Michał Czernecki, Julia Wyszyńska, Marcin Korcz i Joanna Balasz.

Akcja filmu rozgrywa się w Gdańsku. – Miłość jest wszystkim. Gdańsk jest miłością, a więc jest nie tylko wolnością i solidarnością, z czego się bardzo cieszymy – powiedział prezydent miasta Paweł Adamowicz.

Zapraszamy do kin! 🙂

zdjęcie: facebook.com

Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu f7zdrowie.pl